Grupa Häfele: plusy po minusach

Red.: |Data publikacji:

Grupa Häfele z siedzibą w niemieckiej miejscowości Nagold, podsumowała rok 2021 pod kątem wyników finansowych. Firma zaliczyła duże wzrosty, co jest dużą zmianą w porównaniu z wcześniejszym sezonem, który zakończył się na minusie.

Rok 2020 Grupa Häfele zakończyła spadkiem przychodów o 7,3 proc. (pisaliśmy o tym TUTAJ). Pomimo tego zarząd optymistycznie patrzył na sezon 2021, ponieważ ostatnie miesiące roku zwiastowały poprawę tych wyników. Planowano również szereg inwestycji w wysokości kilkudziesięciu milionów euro.

Rok 2021 zakończył się bardzo dobrym wynikiem. Grupa Häfele odnotowała wzrost sprzedaży na poziomie 22 procent. Firma posiadająca 38 oddziałów na całym świecie, zwiększyła swoje roczne obroty o 308 milionów euro do poziomu 1,7 miliarda euro.

Choć firma zwiększyła swoje zapasy o 20 proc. w tamtym sezonie, borykała się momentami z brakiem surowców i materiałów do produkcji okuć i innych produktów ze swojej oferty.

Sibylle Thierer, prezes Grupy Häfele:

Występowały problemu z niektórymi produktami z powodu braku surowców i ograniczonych możliwości transportowych. W tym kontekście zintensyfikowaliśmy rozmowy z naszymi klientami i dostawcami, aby jak najlepiej koordynować popyt i podaż „just in time”. Mówiąc jednak obrazowo, wciąż uczęszczamy na zaawansowany kurs żonglerki.

Häfele w 2023 roku będzie obchodzić swoje setne urodziny w 2023 roku i tym samym dołączy do ekskluzywnego klubu zaledwie 2 proc. niemieckich firm rodzinnych, które funkcjonują tak długi czas. Firma inwestuje w tym roku w zwiększenie produktywności swoich zakładów i rozpoczyna budowę nowego budynku w swojej siedzibie w Nagold, który ma stać się wizytówką firmy. Chodzi o tzw. Centrum Dynamiki, które będzie miejscem powstawania nowych technologii, nowoczesnych rozwiązań logistycznych oraz spotkań z klientami. Nowoczesny budynek, w którym zastosowano nowoczesne materiały i rozwiązania architektoniczne ma zostać ukończony w ciągu 5 lat.

 

Zobacz również

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Po kilkuletniej przerwie po raz szósty zostały wybrane najlepsze okna i drzwi w Polsce w konkursie TopTen Hacks 2022.

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System podliczył wyniki za trzy kwartały bieżącego roku. Firma odnotowała wzrost wartości sprzedaży o 39 proc.

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC podliczył wyniki za trzy kwartały. Spółka jednocześnie informuje, że popyt na szkło w Europie spada, co wymaga korekt w działalności.

1