Grupa Häfele: plusy po minusach

Red.: |Data publikacji:

Grupa Häfele z siedzibą w niemieckiej miejscowości Nagold, podsumowała rok 2021 pod kątem wyników finansowych. Firma zaliczyła duże wzrosty, co jest dużą zmianą w porównaniu z wcześniejszym sezonem, który zakończył się na minusie.

Rok 2020 Grupa Häfele zakończyła spadkiem przychodów o 7,3 proc. (pisaliśmy o tym TUTAJ). Pomimo tego zarząd optymistycznie patrzył na sezon 2021, ponieważ ostatnie miesiące roku zwiastowały poprawę tych wyników. Planowano również szereg inwestycji w wysokości kilkudziesięciu milionów euro.

Rok 2021 zakończył się bardzo dobrym wynikiem. Grupa Häfele odnotowała wzrost sprzedaży na poziomie 22 procent. Firma posiadająca 38 oddziałów na całym świecie, zwiększyła swoje roczne obroty o 308 milionów euro do poziomu 1,7 miliarda euro.

Choć firma zwiększyła swoje zapasy o 20 proc. w tamtym sezonie, borykała się momentami z brakiem surowców i materiałów do produkcji okuć i innych produktów ze swojej oferty.

Sibylle Thierer, prezes Grupy Häfele:

Występowały problemu z niektórymi produktami z powodu braku surowców i ograniczonych możliwości transportowych. W tym kontekście zintensyfikowaliśmy rozmowy z naszymi klientami i dostawcami, aby jak najlepiej koordynować popyt i podaż „just in time”. Mówiąc jednak obrazowo, wciąż uczęszczamy na zaawansowany kurs żonglerki.

Häfele w 2023 roku będzie obchodzić swoje setne urodziny w 2023 roku i tym samym dołączy do ekskluzywnego klubu zaledwie 2 proc. niemieckich firm rodzinnych, które funkcjonują tak długi czas. Firma inwestuje w tym roku w zwiększenie produktywności swoich zakładów i rozpoczyna budowę nowego budynku w swojej siedzibie w Nagold, który ma stać się wizytówką firmy. Chodzi o tzw. Centrum Dynamiki, które będzie miejscem powstawania nowych technologii, nowoczesnych rozwiązań logistycznych oraz spotkań z klientami. Nowoczesny budynek, w którym zastosowano nowoczesne materiały i rozwiązania architektoniczne ma zostać ukończony w ciągu 5 lat.

 

Zobacz również

Kooperacja Lanko i Oknoprime

Kooperacja Lanko i Oknoprime

Firma Lanko, polski producent specjalizujący się w produkcji okien i drzwi z PCW oraz aluminium, wykupił 45 proc. udziałów w Oknoprime.

Dormakaba uruchamia kolejne elektrownie fotowoltaiczne

Dormakaba uruchamia kolejne elektrownie fotowoltaiczne

Dormakaba w tym roku uruchomiła już trzy elektrownie fotowoltaiczne w swoich zakładach produkcyjnych. Spowodują one 25-procentowe oszczędności w emisji CO2.

Velux i Dovista ze wzrostem zysków, ale spadkiem sprzedaży

Velux i Dovista ze wzrostem zysków, ale spadkiem sprzedaży

Grupa VKR podsumowała wyniki z 2023 r. Firma, do której należą Velux i Dovista odnotowała spadek przychodów, ale wzrost zysku.

1