Glasstec 2022 – zobacz naszą fotorelację

Red.: |Data publikacji:

Za nami targi Glasstec 2022 – to wiodąca na świecie impreza branży szklarskiej, która odbyła się po raz pierwszy po czteroletniej przerwie.

Impreza odbyła się w Międzynarodowym Roku Szkła i udało jej się potwierdzić jej istotną rolę w tej branży. W dniach 20-23 września do Düsseldorfu przybyło 936 wystawców z 47 krajów (z tego kilkunastu z Polski) a ich stoiska odwiedziło 30 tys. osób ze 119 krajów.

Ponad 75 proc. odwiedzających targi przybyło do Düsseldorfu z zagranicy. Jak wynika z zebranych przez targi danych, goście tej imprezy byli bardzo zadowoleni z jej przebiegu, a ponad 90 proc. ankietowanych ocenia, że osiągnęło cele swojej wizyty. Dla większości osób priorytetem było poszukiwanie nowych dostawców, innowacji oraz trendów. Polscy przedstawiciele z branży, którzy uczestniczyli w targach potwierdzali nam te nastroje. Wystawcy byli bardzo zadowoleni z frekwencji, przebiegu rozmów oraz pozyskania kontaktów do wielu potencjalnych klientów. Nie zabrakło także podpisywania nowych umów handlowych podczas tej targowej imprezy.

Glasstec 2022 to prezentacja światowych trendów, rozwiązań przyszłości, a ważnymi zagadnieniami była również ochrona klimatu, w tym dekarbonizacja branży, gospodarowanie zasobami, urbanizacja, jak i aktualne wyzwania, takie jak wysokie koszty energii, wąskie gardła w łańcuchach dostaw i brak wykwalifikowanych pracowników na rynku.

 

 

Zobacz również

Ruszyła 28. edycja konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

Ruszyła 28. edycja konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

28. edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” już się rozpoczęła. Nowe i modernizowane inwestycje można zgłaszać do 29 lutego 2024 r.

Yawal otwiera showroom w Warszawie

Yawal otwiera showroom w Warszawie

7 grudnia firma Yawal dokonała uroczystego otwarcia nowoczesnego showroomu zlokalizowanego w Warszawie na terenie Centrum Praskiego „Koneser”. Wśród zaproszonych gości znalazła się też redakcja „Forum Branżowego”.

NorDan zwiększy wydajność produkcji

NorDan zwiększy wydajność produkcji

NorDan w dwóch zakładach w Polsce zainstalował nowy system informatyczny, który ma wpłynąć na zwiększenie efektywności produkcji.

1