Glas Trösch kupuje dużego producenta szyb

Red.: |Data publikacji:

Grupa Glas Trösch właśnie podała, że chce kupić holenderską firmę Scheuten International. To przedsiębiorstwo, które uważa się za jednego z pięciu największych „niezależnych” producentów szyb w Europie.

Szwajcarska Grupa Glas Trösch, to współwłaściciel m.in. huty szkła Euroglas w Ujeździe, gdzie udziały ma również Arkadiusz Muś, właściciel PressGlassu. Firma poinformowała o tym, że chce kupić holenderską firmę Scheuten, producenta przede wszystkim szyb zespolonych. Zakład zaopatruje klientów głównie w Holandii, Belgii i w Niemczech, ale także w Wielkiej Brytanii, Rosji, Stanach Zjednoczonych czy na Bliskim Wschodzie. Scheuten ocenia, że jest jednym z pięciu największych niezależnych dostawców szkła w Europie. W 2016 r. firma miała obroty na poziomie 142 mln euro. Natomiast w 2017 r. firma została przejęta przez fundusz private equity: Value Enhancement Partners.

Transakcja zakupu holenderskiej firmy przez Glas Trösch jest obecnie badana przez urząd ds. konkurencji i Szwajcarzy czekają na zgodę, by dokończyć przejęcie. Kupione będą wszystkie zakłady produkcyjne, które znajdują się w Holandii, Belgii i w Niemczech.

Co ciekawe, Scheuten utworzył w 2016 r. firmę Scheuten Projects, podmiot, który powstał, by lepiej obsługiwać „rynek projektów”. Scheuten Projects zaledwie miesiąc temu, czyli 3 lutego kupił niemiecką firmę Okalux, dostawcę szkła tzw. funkcjonalnego i szyb zespolonych.

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1