Gerda: nowy prezes po raz pierwszy na branżowym wydarzeniu

Red.: |Data publikacji:

Podczas Forum 100, które odbyło się 10 kwietnia 2019 r. w Pałacu Lubomirskich w Warszawie poznaliśmy nowego prezesa firmy Gerda. Jest nim od 1 kwietnia Piotr Gmiński, a spotkanie najważniejszych firm z branży stolarki było pierwszą imprezą, w której wziął udział po objęciu tego stanowiska.

Piotr Gmiński jest związany z branżą budowlaną od 8 lat. Pięć lat był m.in. dyrektorem zarządzającym toruńskiej spółki Crystal, która jest producentem i eksporterem drzwi i okien pod markami SplenDoor i InvesDoor. Odpowiadał tam m.in. za sprzedaż, produkcję, logistykę, jakość, finanse i pion konstrukcyjno-technologiczny. Wcześniej pracował m.in. w Tyco Electronics Polska oraz Govena.

Przedstawiciele firmy Gerda na Forum 100. Od lewej: Piotr Gmiński (prezes) Katarzyna Łebkowska (dyr. ds. marketingu i PR), Konrad Feliksbrot (dyr. ds. sprzedaży)

Nowy prezes Gerdy ma doświadczenie w restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz pracy w środowisku międzynarodowym. Jest pasjonatem procesów logistycznych i związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi.

Poprzedni prezes spółki Gerda, Zbigniew Mendel zrezygnował ze swojej funkcji 30 lipca 2018 r., o czym informowaliśmy jako pierwsi. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ. Według pierwszych zapowiedzi jego następca miał być znany jeszcze pod koniec 2018 r.

Zbigniew Mendel

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1