Gerda inwestuje w chmurę

Autor: |Data publikacji:

Gerda zamienia system backupu baz danych składający się z tradycyjnych nośników na Comarch Ibard. Inwestuje także w rozbudowę łącza internetowego, aby coraz więcej danych przechowywać w chmurze.

 

W rozmowie na łamach lutowego Forum Branżowego Piotr Gmiński, prezes zarządu Gerda, opowiada o rewolucji technologicznej i reorganizacji, jaką przeszła firma w ostatnim czasie. Robotyzacja procesów biznesowych czy nowy program do zarządzania projektami (dzięki któremu udało się firmie osiągnąć terminowość na poziomie 98 proc.), to tylko kilka z przykładów. 

Kolejne zmiany w organizacji pracy przedsiębiorstwa przyniósł wdrożony właśnie system Comarch Ibard, dzięki któremu kopie danych są tworzone automatycznie i według ustalonego harmonogramu. Dane umieszczone są w chmurze, dzięki czemu dostęp do nich jest ułatwiony, a pliki nie muszą być każdorazowo pobierane w celu  przeniesienia  ich do środowiska produkcyjnego. Jest to przy okazji narzędzie do wymiany dużych plików z partnerami biznesowymi czy między pracownikami firmy.

Artur Dziobak, szef działu IT firmy Gerda dla magazynu IT:

Dzięki mechanizmom IBARD w wygodny sposób jesteśmy w stanie udostępnić duże pliki dla dowolnej osoby z wymaganymi uprawnieniami oraz zdefiniować czas dostępności takiego zasobu, bez konieczności konfigurowania dodatkowych dostępów FTP, itp. czy pilnowania tego, co i dla kogo zostało udostępnione. System jest bardzo intuicyjny i nie wymaga specjalnych szkoleń, dzięki czemu każdy użytkownik jest w stanie w nim pracować bez żadnego przygotowania.

Zobacz również

Wzrost cen ropy naftowej wpływa na dostępność surowców do produkcji uszczelek

Wzrost cen ropy naftowej wpływa na dostępność surowców do produkcji uszczelek

Sanok Rubber podsumował pierwszy kwartał. Spółka osiągnęła wzrost przychodów ze sprzedaży uszczelek do stolarki na rynku polskim

Czerwcowe wydanie miesięcznika „Forum Branżowe” (6/2026)

Czerwcowe wydanie miesięcznika „Forum Branżowe” (6/2026)

Dostępny jest już czerwcowy numer miesięcznika „Forum Branżowe”. Na okładce gości Kryspin Baran, prezes zarządu i współwłaściciel firmy Aluron.

R+T Asia 2026: więcej odwiedzających i silny akcent na automatykę

R+T Asia 2026: więcej odwiedzających i silny akcent na automatykę

R+T Asia 2026 w Szanghaju odwiedziło ponad 56 tys. osób. Wśród głównych tematów były automatyka, smart building i outdoor living.