Gealan zwiększy recykling starych okien

Red.: |Data publikacji:

Gealan zainstalował nowy silos przeznaczony do gospodarowania odpadkami z PCW. Firma chce zwiększać użycie w produkcji PCW odzyskanego ze starych okien.

W siedzibie Gealana w Tanna w Niemczech stanął w połowie maja nowy silos. Przeznaczony jest on magazynowania granulatu pochodzącego z recyklingu PCW. Nowy silos ma wysokość niemal 24 m, objętość 277 metrów sześciennych i możliwość magazynowania ok. 175 ton granulatu. Granulat pochodzący ze starych okien, po przejściu cyklu produkcyjnego, zostanie ponownie wykorzystany do produkcji. Gealan stosuje taki materiał do wytłaczania rdzenia profil.

Gealan chce sukcesywnie zwiększać udział granulatu pochodzącego z recyklingu w swojej produkcji. Firma podliczyła, że w 2022 r. ok. 33 proc. PCW stosowanego przy produkcji profili pochodziło z recyklingu.

Zobacz również

ML System zakończył kwartał dwoma patentami na szyby

ML System zakończył kwartał dwoma patentami na szyby

ML System podliczył wyniki handlowe z I kwartału. Firma odnotowała spadek wartości przychodów ze sprzedaży.

Niższa wartość zamówień w Mercorze

Niższa wartość zamówień w Mercorze

Grupa Mercor pozyskała w kwietniu zamówienia o wartości niższej o 18 proc. w stosunku analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Hydro i Saint-Gobain chcą wspólnie minimalizować ślad węglowy

Hydro i Saint-Gobain chcą wspólnie minimalizować ślad węglowy

Hydro Building i Saint-Gobain nawiązały współpracę na polu niskoemisyjnych fasad. Obie firmy będą współpraować by zmniejszyć ślad węglowy.

1