Gealan zwiększy recykling starych okien

Red.: |Data publikacji:

Gealan zainstalował nowy silos przeznaczony do gospodarowania odpadkami z PCW. Firma chce zwiększać użycie w produkcji PCW odzyskanego ze starych okien.

W siedzibie Gealana w Tanna w Niemczech stanął w połowie maja nowy silos. Przeznaczony jest on magazynowania granulatu pochodzącego z recyklingu PCW. Nowy silos ma wysokość niemal 24 m, objętość 277 metrów sześciennych i możliwość magazynowania ok. 175 ton granulatu. Granulat pochodzący ze starych okien, po przejściu cyklu produkcyjnego, zostanie ponownie wykorzystany do produkcji. Gealan stosuje taki materiał do wytłaczania rdzenia profil.

Gealan chce sukcesywnie zwiększać udział granulatu pochodzącego z recyklingu w swojej produkcji. Firma podliczyła, że w 2022 r. ok. 33 proc. PCW stosowanego przy produkcji profili pochodziło z recyklingu.

Zobacz również

Ruszyła 28. edycja konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

Ruszyła 28. edycja konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

28. edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” już się rozpoczęła. Nowe i modernizowane inwestycje można zgłaszać do 29 lutego 2024 r.

Yawal otwiera showroom w Warszawie

Yawal otwiera showroom w Warszawie

7 grudnia firma Yawal dokonała uroczystego otwarcia nowoczesnego showroomu zlokalizowanego w Warszawie na terenie Centrum Praskiego „Koneser”. Wśród zaproszonych gości znalazła się też redakcja „Forum Branżowego”.

NorDan zwiększy wydajność produkcji

NorDan zwiększy wydajność produkcji

NorDan w dwóch zakładach w Polsce zainstalował nowy system informatyczny, który ma wpłynąć na zwiększenie efektywności produkcji.

1