Gealan rozpoczął swoją największą inwestycję

Red.: |Data publikacji:

Gealan zbuduje magazyn wysokiego składowania. Będzie to budynek, w którym zastosowane zostaną najnowsze technologie magazynowania.

Gealan zbuduje nowy magazyn w miejscowości Tanna w Niemczech, gdzie obecnie znajduje się zakład produkcyjny i centrum logistyczne. Firma obliczyła, że inwestycja będzie kosztować 14 mln euro i jest to jak do tej pory najwyższy koszt, jaki w swojej historii poniósł dostawca profili z PCW. Magazyn powinien zostać oddany do użytku w pierwszej połowie 2024 r. Wymiary planowanego budynku to: długość 125 m, wysokość 26 m i szerokość 22 m. Firma podaje także wydajność – to ok. 70 zmian regałów na godzinę.

Magazyn ma być wyposażony w rozwiązania, dzięki którym składowanie odbywać się będzie w pełni automatycznie. Proces magazynowania i pobierania produktów zarządzany jest cyfrowo. Produkty są przenoszone przez dwa podajniki regałowe. Gealan informuje, że dzięki temu rozwiązaniu zwiększa się szybkość i bezpieczeństwo magazynowania, a pracownicy nie będą obciążani fizycznie. W obiekcie znajda się regały o wysokości do 12 m, będzie tu także zlokalizowany magazyn towarów długich. Budynek jest tak zaplanowany, by maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń.

Uroczyste wbicie pierwszej łopaty. Czwarty od lewej Ivica Maurović z Gealana, obok niego, piaty z lewej Tino Albert.

Tino Albert, dyrektor zarządzający firmy zauważa:

Inwestycja w magazyn wysokiego składowania przeniesie naszą logistykę na nowy poziom. Dzięki możliwościom, jakie daje w pełni zautomatyzowane magazynowanie, Gealan będzie mógł jeszcze wydajniej planować, pracować i realizować dostawy.

Zobacz również

Webinar Koalicji Termomodernizacji już dziś o 10:30

Webinar Koalicji Termomodernizacji już dziś o 10:30

W związku z pogarszającą się koniunkturą w branży stolarki firmy muszą poszukiwać nowych możliwości zdobycia klientów. Jedną z nich jest powstająca właśnie Koalicja Termomodernizacji, o której opowiemy podczas dzisiejszego webinarium, które rozpocznie się o godz. 10:30.

Press Glass gigantem wśród inwestorów zagranicznych

Press Glass gigantem wśród inwestorów zagranicznych

Press Glass to jeden z największych inwestorów zagranicznych. Firma należy do czołowych inwestorów w krajach Europy Środkowo Wschodniej.

Październik był kiepski dla okien i dla drzwi

Październik był kiepski dla okien i dla drzwi

Najnowszy Biuletyn Kwartalny Stolarki, opracowany przez CAB po III kwartale br., przynosi informacje o dobrych wynikach produkcji i eksportu okien w naszym kraju. Pokazuje też dużo gorsze wyniki segmentu drzwi.

1