Gealan rozpoczął swoją największą inwestycję

Red.: |Data publikacji:

Gealan zbuduje magazyn wysokiego składowania. Będzie to budynek, w którym zastosowane zostaną najnowsze technologie magazynowania.

Gealan zbuduje nowy magazyn w miejscowości Tanna w Niemczech, gdzie obecnie znajduje się zakład produkcyjny i centrum logistyczne. Firma obliczyła, że inwestycja będzie kosztować 14 mln euro i jest to jak do tej pory najwyższy koszt, jaki w swojej historii poniósł dostawca profili z PCW. Magazyn powinien zostać oddany do użytku w pierwszej połowie 2024 r. Wymiary planowanego budynku to: długość 125 m, wysokość 26 m i szerokość 22 m. Firma podaje także wydajność – to ok. 70 zmian regałów na godzinę.

Magazyn ma być wyposażony w rozwiązania, dzięki którym składowanie odbywać się będzie w pełni automatycznie. Proces magazynowania i pobierania produktów zarządzany jest cyfrowo. Produkty są przenoszone przez dwa podajniki regałowe. Gealan informuje, że dzięki temu rozwiązaniu zwiększa się szybkość i bezpieczeństwo magazynowania, a pracownicy nie będą obciążani fizycznie. W obiekcie znajda się regały o wysokości do 12 m, będzie tu także zlokalizowany magazyn towarów długich. Budynek jest tak zaplanowany, by maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń.

Uroczyste wbicie pierwszej łopaty. Czwarty od lewej Ivica Maurović z Gealana, obok niego, piaty z lewej Tino Albert.

Tino Albert, dyrektor zarządzający firmy zauważa:

Inwestycja w magazyn wysokiego składowania przeniesie naszą logistykę na nowy poziom. Dzięki możliwościom, jakie daje w pełni zautomatyzowane magazynowanie, Gealan będzie mógł jeszcze wydajniej planować, pracować i realizować dostawy.

Zobacz również

Wzrosty w segmencie żaluzji zewnętrznych i rolet

Wzrosty w segmencie żaluzji zewnętrznych i rolet

Firma Hella,  dostawca technik osłonowych, podsumowała miniony rok pod względem handlowym. Przedsiębiorstwo w tym okresie osiągnęło najwyższe w historii wyniki ze sprzedaży.

Lamilux zbliżył się do granicy 400 mln euro

Lamilux zbliżył się do granicy 400 mln euro

Grupa Lamilux osiągnęła dwucyfrowe wzrosty przychodu w sezonie 2022. Dla specjalizującej się w produkcji świetlików dachowych firmy były to rekordowe wyniki.

Sanok Rubber zakończył 2022 r. wzrostem sprzedaży

Sanok Rubber zakończył 2022 r. wzrostem sprzedaży

Sanok Rubber podsumował 2022 r. pod kątem handlowym. Spółka osiągnęła niemal 20-procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu do 2021 r.

1