Gealan rozpoczął swoją największą inwestycję

Red.: |Data publikacji:

Gealan zbuduje magazyn wysokiego składowania. Będzie to budynek, w którym zastosowane zostaną najnowsze technologie magazynowania.

Gealan zbuduje nowy magazyn w miejscowości Tanna w Niemczech, gdzie obecnie znajduje się zakład produkcyjny i centrum logistyczne. Firma obliczyła, że inwestycja będzie kosztować 14 mln euro i jest to jak do tej pory najwyższy koszt, jaki w swojej historii poniósł dostawca profili z PCW. Magazyn powinien zostać oddany do użytku w pierwszej połowie 2024 r. Wymiary planowanego budynku to: długość 125 m, wysokość 26 m i szerokość 22 m. Firma podaje także wydajność – to ok. 70 zmian regałów na godzinę.

Magazyn ma być wyposażony w rozwiązania, dzięki którym składowanie odbywać się będzie w pełni automatycznie. Proces magazynowania i pobierania produktów zarządzany jest cyfrowo. Produkty są przenoszone przez dwa podajniki regałowe. Gealan informuje, że dzięki temu rozwiązaniu zwiększa się szybkość i bezpieczeństwo magazynowania, a pracownicy nie będą obciążani fizycznie. W obiekcie znajda się regały o wysokości do 12 m, będzie tu także zlokalizowany magazyn towarów długich. Budynek jest tak zaplanowany, by maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń.

Uroczyste wbicie pierwszej łopaty. Czwarty od lewej Ivica Maurović z Gealana, obok niego, piaty z lewej Tino Albert.

Tino Albert, dyrektor zarządzający firmy zauważa:

Inwestycja w magazyn wysokiego składowania przeniesie naszą logistykę na nowy poziom. Dzięki możliwościom, jakie daje w pełni zautomatyzowane magazynowanie, Gealan będzie mógł jeszcze wydajniej planować, pracować i realizować dostawy.

Zobacz również

Dobra passa Oknoplastu na rynku francuskim

Dobra passa Oknoplastu na rynku francuskim

Po dobrych informacjach z Ochmanowa na temat bieżącej sprzedaży, po sukcesach we włoskim programie renowacji budynków, dobre wieści płyną też z rynku francuskiego. Tamtejszy oddział małopolskiej spółki wciąż notuje dobre wyniki sprzedażowe oraz rozbudowuje sieć partnerów Premium.

Bezpieczeństwo Pożarowe 4.0 od Mercora

Bezpieczeństwo Pożarowe 4.0 od Mercora

Grupa Mercor, lider segmentu biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych, m.in. drzwi i klap dachowych, osiągnął w I kwartale br. przychody w wysokości niemal 137 mln zł i było to o 47 proc więcej niż w I kwartale 2021. Jeszcze lepszy i to aż o 222 proc. był wynik EBIT.

Włosi polubili plastikowe okna

Włosi polubili plastikowe okna

W 2021 r. we Włoszech wzrosło o 16 proc. zużycie PCW w budownictwie. Ten wynik to wzrost popytu na plastikowe okna i drzwi.

1