Gealan inwestuje w Rzgowie w produkcję i w OZE

Autor: |Data publikacji:

Gealan inwestuje w rozbudowę mocy produkcyjnych, ale także w odnawialne źródła energii. Inwestycje są prowadzone w zakładzie w Rzgowie pod Łodzią.

Gealan planuje od września tego roku rozpocząć produkcję profili z acrylcoloru w polskim zakładzie w Rzgowie. Obecnie firma przebudowuje dwie linie ekstruzyjne – kupuje koekstrudery oraz dostosowuje ekstruder główny. Dodatkowo zakupione zostaną głowice do wytłaczania profili. Obecnie profile z acrylcoloru wytwarzane są w niemieckiej fabryce.

Zmiany wprowadzone będą także w infrastrukturze pomocniczej. Bardzo istotnym elementem produkcji profili acrylcoloru jest to, by granulat PMMA był pozbawiony wilgoci. Dlatego tuż przed produkcją granulaty są suszone w specjalnych urządzeniach. Gealan kupił je wraz z innymi urządzeniami pomocniczymi.

Przedsiębiorstwo przyznaje, że jego klienci nie powinni mieć problemu z wdrożeniem nowego profilu. Nowoczesne zgrzewarki, które stosuje większość polskich producentów okien są przystosowane do zgrzewania profilu z powierzchnią premium Gealan-acrylcolor. Producenci nie muszą podejmować żadnych działań.

Dodatkowo firma rozwijamy ofertę profili z powierzchnią acrylcolor. Obecnie proponuje produkty z powierzchnią z PMMA w systemie Gealan-Kontur.

Gealan_Tanna_Ekstruzja3
Linia do ekstruzji acrylcoloru w zakładzie Gealana w Tanna w Niemczech.

Dostawca ze Rzgowa ponadto wyjaśnia, że proces produkcji profili acrylcolor polega na wytłaczaniu profili wraz z warstwą PMMA. Warstwa ta po wytłoczeniu nie jest idealnie gładka. By zapewnić wysoką jakość powierzchni, profile są polerowane, a proces odbywa się na mokro z wykorzystaniem wody. Firma w swoich celach strategicznych ma wpisany zrównoważony rozwój, gdzie dbałość o środowisko jest bardzo ważna. W związku z tym zamówiła specjalną oczyszczalnię. Woda po przejściu przez oczyszczalnię będzie miała taką samą jakość, jak ta użyta na początku do procesu.

Gealan inwestuje również w odnawialne źródła energii. Na dachu hali zbudowanej w 2020 r. zaplanowana jest instalacja fotowoltaiczna o powierzchni ponad 12 tys. mkw. Docelowa moc instalacji to 699,36 kW. Wartość projektu wynosi 2,59 mln zł. Systemodawca otrzymał pożyczkę w tej kwocie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Zobacz również

Wieści z rynku: Wiśniowski rozbudowuje flotę, Assa Abloy przejmuje kolejną spółkę

Wieści z rynku: Wiśniowski rozbudowuje flotę, Assa Abloy przejmuje kolejną spółkę

Firmy z branży stolarki podejmują różne działania, aby się rozwijać. Właśnie o kolejnych zmianach poinformowały firmy Wiśniowski, Assa Abloy oraz MACO.

Bilety na OFS 2024 już dostępne!

Bilety na OFS 2024 już dostępne!

Zapraszamy na 33. edycję Ogólnopolskiego Forum Stolarki, które odbędzie się 23–24 października 2024 roku w hotelu Windsor w Jachrance.

Klimas Wkręt-met stworzy nietypowe dzieło podczas Pol’and’Rock Festival

Klimas Wkręt-met stworzy nietypowe dzieło podczas Pol’and’Rock Festival

Klimas Wkręt-met, producent technik zamocowań dla budownictwa, zapowiedział stworzenie kolejnego obrazu z wkrętów.

1