Gealan inwestuje w Rzgowie w produkcję i w OZE

Red.: |Data publikacji:

Gealan inwestuje w rozbudowę mocy produkcyjnych, ale także w odnawialne źródła energii. Inwestycje są prowadzone w zakładzie w Rzgowie pod Łodzią.

Gealan planuje od września tego roku rozpocząć produkcję profili z acrylcoloru w polskim zakładzie w Rzgowie. Obecnie firma przebudowuje dwie linie ekstruzyjne – kupuje koekstrudery oraz dostosowuje ekstruder główny. Dodatkowo zakupione zostaną głowice do wytłaczania profili. Obecnie profile z acrylcoloru wytwarzane są w niemieckiej fabryce.

Zmiany wprowadzone będą także w infrastrukturze pomocniczej. Bardzo istotnym elementem produkcji profili acrylcoloru jest to, by granulat PMMA był pozbawiony wilgoci. Dlatego tuż przed produkcją granulaty są suszone w specjalnych urządzeniach. Gealan kupił je wraz z innymi urządzeniami pomocniczymi.

Przedsiębiorstwo przyznaje, że jego klienci nie powinni mieć problemu z wdrożeniem nowego profilu. Nowoczesne zgrzewarki, które stosuje większość polskich producentów okien są przystosowane do zgrzewania profilu z powierzchnią premium Gealan-acrylcolor. Producenci nie muszą podejmować żadnych działań.

Dodatkowo firma rozwijamy ofertę profili z powierzchnią acrylcolor. Obecnie proponuje produkty z powierzchnią z PMMA w systemie Gealan-Kontur.

Gealan_Tanna_Ekstruzja3
Linia do ekstruzji acrylcoloru w zakładzie Gealana w Tanna w Niemczech.

Dostawca ze Rzgowa ponadto wyjaśnia, że proces produkcji profili acrylcolor polega na wytłaczaniu profili wraz z warstwą PMMA. Warstwa ta po wytłoczeniu nie jest idealnie gładka. By zapewnić wysoką jakość powierzchni, profile są polerowane, a proces odbywa się na mokro z wykorzystaniem wody. Firma w swoich celach strategicznych ma wpisany zrównoważony rozwój, gdzie dbałość o środowisko jest bardzo ważna. W związku z tym zamówiła specjalną oczyszczalnię. Woda po przejściu przez oczyszczalnię będzie miała taką samą jakość, jak ta użyta na początku do procesu.

Gealan inwestuje również w odnawialne źródła energii. Na dachu hali zbudowanej w 2020 r. zaplanowana jest instalacja fotowoltaiczna o powierzchni ponad 12 tys. mkw. Docelowa moc instalacji to 699,36 kW. Wartość projektu wynosi 2,59 mln zł. Systemodawca otrzymał pożyczkę w tej kwocie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Zobacz również

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass ze spadkiem sprzedaży

WWGlass, należący do 10 największych producentów szyb zespolonych w Polsce, podsumował wyniki finansowe z poprzedniego roku.

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Monolit z Zambrowa rozbudowuje zakłady produkcyjne

Zambrowski producent okien z PCW i aluminium, firma Monolit, kontynuuje działalność inwestycyjną. Obecnie buduje halę produkcyjną.

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Mercor odnotowuje wzrost wartości zamówień

Wartość zamówień pozyskanych przez Grupę Mercor w kwietniu 2024 była wyższa niż rok wcześniej, ale też przewyższyła poziom z marca bieżącego roku.

1