Fischer: wzrost sprzedaży i nowe centrum innowacyjności

Red.: |Data publikacji:

Fischer podliczył wyniki ze sprzedaży za rok 2019. Okazało się, że firma zanotowała przychody brutto w wysokości 887 mln euro. To niewielki wzrost względem 2018 r. 

Fischer to dostawca m.in. systemów mocowań mechanicznych do stolarki. Firma podała właśnie do publicznej wiadomości wyniki z minionego roku. Okazało się, że przychody brutto wyniosły 887 mln euro. Jest to wzrost w stosunku do roku poprzedniego blisko o 3 proc., gdyż w 2018 r. sprzedaż brutto wyniosła 864 mln euro.

Firma podaje, że do dobrych wyników przyczynił się dział systemów mocowań, natomiast gorsze wyniki firma odniosła w dziale motoryzacyjnym – tu odnotowano spadek obrotów. Jeśli chodzi o ten rok, to Fischer jest optymistycznie nastawiony i spodziewa się wzrostu przychodów do 900 mln euro. Tutaj jednak pojawia się warunek, te wyniki są do osiągnięcia, jeśli na świecie uda się zmniejszyć wpływ koronawirusa na gospodarkę i nie pojawi się recesja.

Jeśli chodzi o ten rok, to producent systemów zamocowań planuje także otworzyć nowe centrum: Fischer Innovation Campus. Znajduje się ono w siedzibie głównej firmy w Tumlingen w Niemczech, a otwarcie zaplanowane jest na maj tego roku. Centrum przeznaczone będzie – jak podaje Fischer – wyłącznie dla start-upów.

Zobacz również

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro boleśnie odczuwa spadek koniunktury na rynku budowlanym. Mniejsza ilość zamówień powoduje, że firma nie ma obecnie pracy dla wszystkich pracowników.

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

Jak poinformowała nas firma Sun Winner, w okresie letnim znacznie zwiększyła się dynamika hurtowej sprzedaży pergoli. Przedsiębiorstwo z Łomży zakłada, że w tym roku uda mu się znacznie poprawić wyniki w porównaniu z sezonem 2021.

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

W ostatnim tygodniu naszego konkursu Mecenas Sportu na fotelu absolutnego lidera rozsiadł się zawierciański klub siatkówki Aluronu. Kibice tej drużyny oddali niemal 3 700 głosów.

1