Fischer w 2020 r. lepiej, niż oczekiwano

Red.: PG |Data publikacji: 2021-02-19

Fischer, dostawca m.in. systemów mocowań mechanicznych do stolarki, podał właśnie wyniki za miniony rok. Choć wyniki były gorsze niż w 2019 r. i tak zdaniem firmy przerosły oczekiwania.

Fischer w 2020 r.  odnotował sprzedaż brutto w wysokości 872 mln euro w porównaniu do 887 w roku 2019 (oznacza to spadek o 1,7 proc.). Przedstawiciele firmy uważają, że osiągnięty wynik jest lepszy od założeń związanych z koronakryzysem na świecie. Jak podano, po uwzględnieniu różnic kursowych sprzedaż wyniosła 877 mln euro i była „dokładnie na poziomie z roku poprzedniego, po uwzględnieniu kursów walut”.

W dziale systemów zamocowań sprzedaż utrzymała się niemal na poziomie ubiegłorocznym. Na wielu z 38 rynków krajowych firma osiągnęła „ znaczący wzrost (dotyczy to również rynku niemieckiego). „Inne kraje w Europie i Azji, w tym Chiny, również zakończyły rok budżetowy 2020 pozytywnie” – czytamy w oświadczeniu firmy

Ze względu na niepewną sytuację na światowych rynkach w związku z pandemią koronawirusa oraz „niektórym nieprzyjaznym politycznie decyzjom, które utrudniają zrównoważony biznes”, Fischer nie podaje prognozy na bieżący rok finansowy.

Fischer InnovationsCampus

W maju 2020 roku Fischer otworzył kampus innowacji (Fischer InnovationsCampus) tuż obok swojej siedziby w Tumlingen. Mieści on kilka start-upów, które wraz z innymi grupami pracowników generują nowe pomysły i innowacje. Kampus innowacji w bieżącym roku finansowym ma być stopniowo rozwijany w innych lokalizacjach firmy na świecie. Ponadto rozpocznie się produkcja w nowych spółkach w Wietnamie (systemy mocowania) oraz w Serbii (branża automotive).

 

Zobacz również

Fimtec wyśle do Kornic nową generację maszyn

Fimtec wyśle do Kornic nową generację maszyn

Jak poinformowali nas przedstawiciele Fimtec Polska, firma podpisała kontrakt na dostarczenie do Eko-Okien pięciu robotów najnowszej generacji. Dostawca maszyn do produkcji stolarki i obróbki stali zalicza ubiegły rok do udanych pod względem przychodów.

Belgia ważnym rynkiem eksportowym polskiej stolarki

Belgia ważnym rynkiem eksportowym polskiej stolarki

Belgia jest czwartym co do wielkości rynkiem eksportowym dla polskiej stolarki. Jakie produkty są tutaj popularne? Jak tutejszy rynek radził sobie w pandemicznym 2020 roku? Dlaczego błędem jest wrzucanie rynków Beneluksu do jednego worka? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w szóstym odcinku podcastu “Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”.

Ruszyła platforma e-budownictwo do składania formularzy online

Ruszyła platforma e-budownictwo do składania formularzy online

Ruszyła właśnie platforma e-budownictwo, za pomocą której można złożyć elektronicznie  dokumenty związane z pracami budowlanymi.

1