Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Red.: MR |Data publikacji: 2021-09-24

Lisec notuje kolejny rekordowy miesiąc jeśli chodzi o wartość zamówień. Wyniki są świetne m.in. dzięki klientom z Polski.

Dla firmy Lisec, dostawcy maszyn do obróbki szkła, ten rok jest jak dotąd najlepszy pod kątem wartości portfela zamówień. Pierwszym rekordowym miesiącem był luty. Wówczas klienci zamówili maszyny o wartości ponad 30 mln euro. W sierpniu wartość zleceń była jeszcze wyższa i wyniosła 34,5 mln euro. Lisec przyznaje, że to była najwyższa wartość zamówień, jaką firma odnotowała w swojej historii. Te dobre wyniki udało się osiągnąć dzięki przeprowadzanym projektom automatyzacji produkcji dla klientów w Polsce, a także Nowej Zelandii, w USA oraz Bośni.

Lisec poinformował, że plany związane z poziomem zamówień, jakie firma miała na ten rok, udało się zrealizować już w pod koniec lipca. Zarząd firmy podliczył, że ten rok może się zakończyć nawet 60-procentowym wzrostem poziomu zamówień. Lisec jest zadowolony szczególnie z tego, że po 2020 roku, który był trudny ze względu na pandemię, obecnie wśród klientów wzrosła gotowość do inwestowania w nowoczesne rozwiązania do produkcji.

Zobacz również

Roszady w branży maszynowej

Roszady w branży maszynowej

Biesse Group przejęła 100 proc. udziałów Forvet Costruzione Macchine Speciali. Wartość umowy to około 41 mln euro.

Mamy już 3 lata!

Mamy już 3 lata!

Serwis ForumBranzowe.com obchodzi dziś trzecie urodziny! Oficjalnie wystartowaliśmy podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2018 na PGE Narodowym. Jak rozwijał się w tym czasie nasz portal?

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Złota Setka Firm Podkarpacia to zestawienie największych firm w regionie. Właśnie poznaliśmy przedsiębiorstwa, które dobrze poradziły sobie w 2020 r.

1