Fimtec wyśle do Kornic nową generację maszyn

Red.: PG |Data publikacji: 2021-03-03

Jak poinformowali nas przedstawiciele Fimtec Polska, firma podpisała kontrakt na dostarczenie do Eko-Okien pięciu robotów najnowszej generacji. Producent z Kornic będzie pierwszą firmą korzystająca z nich na dużą skalę. Dostawca maszyn do produkcji stolarki i obróbki stali zalicza ubiegły rok do udanych pod względem przychodów.

Do Kornic trafi pięć zgrzewarek kształtowych SL4-FF EVO w nowej wersji RS, która charakteryzuje się większą wydajnością. Tym samym największy producent okien PCW w Europie będzie pierwszą firmą w Polsce korzystającą z tych robotów.

Maszyny wyprodukowane przez Graf Synergy służą do zgrzewania bezwypływkowego profili w technologii V-Perfect, a Eko-Okna korzystają z niej na dużą skalę. Obecnie w Kornicach pracują 34 roboty kształtowe SL4-FF EVO, czyli poprzedniej względem wersji RS generacji. Według deklaracji Fimtec Polska robot SL4-FF EVO RS uzyskuje wydajność maszynową na poziomie poniżej 120 sekund na cykl. Maszyna zajmuje powierzchnię konwencjonalnej zgrzewarki 4-głowicowej.

Gero Albers, Fimtec Polska:

Zwiększona wydajność zrealizowana została m.in. przez skrócenie czasu frezowania przygotowawczego zgrzewanego profilu. Linia obróbczo-tnąca FabCut 3B RS z wieloma nowymi rozwiązaniami, takimi jak innowacyjna konstrukcja podwójnego grippera do wprowadzania profili czy nowatorskie ułożenie agregatów obróbczych, pozwoli na przygotowanie elementów dla kilku linii zgrzewających.

Fimtec Polska poinformował, że Eko-Okna testowały również najnowsze maszyny i rozwiązania softwarowe do obróbki aluminium, będące w ofercie tej firmy. W efekcie czego Eko-Okna zamówiły dwa centra obróbcze LMX 650, dwa centra przemysłowe FMC 470,  dwie piły dwugłowicowe Blitz 55 i zagniatarkę numeryczną DCM1.

Początek roku to czas podsumowań działalności handlowej firm. Również Fimtec Polska podzielił się z nami swoimi doświadczeniami z roku 2020. Jak się okazuje, był on udany.

Teresa Paszke, prezes zarządu Fimtec Polska:

Pomimo wielu zawirowań spowodowanych restrykcjami przewyższyliśmy o ponad 20 proc. zaplanowany na rok 2020 poziom przychodów. W roku ubiegłym konsekwentnie realizowaliśmy długofalowy plan związany z rozwojem sprzedaży maszyn do stolarki otworowej z aluminium. Odnotowaliśmy aż trzykrotny wzrost obrotów w tym dziale.

Zobacz również

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Lisec w sierpniu tego roku zebrał zamówienia o wartości 34,5 mln euro. Jest to najwyższy wynik w historii firmy. Wyniki są świetne m.in. dzięki klientom z Polski.

Zabraknie montażystów?

Zabraknie montażystów?

Ekipy montażowe nie narzekają na brak pracy, wzrost cen stolarki nie wpłynął negatywnie na popyt, nie spowodował przestojów, a kalendarze na najbliższy czas są zapełnione. Czy ekipy montażowe są przygotowane na wielką falę renowacji budynków?

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek odnotował kilkunastoporocentowy wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu. Firma planuje także inwestycję w moce produkcyjne.

1