Farba uszczelniająca zrewolucjonizuje montaże?

Red.: |Data publikacji:

Na polskim rynku pojawił się nowy materiał, który, zdaniem producenta, zrewolucjonizuje montaże stolarki. Farba uszczelniająca ma zastąpić folie i silikony, uprościć pracę montażysty oraz obniżyć jej koszt.

Pianka uszczelniająca styk okna z murem często pozostaje niezabezpieczona przed wilgocią i z czasem traci swoje izolacyjne właściwości. Do jej ochrony stosuje się specjalne folie, które znacznie podnoszą cenę montażu. Rozwiązaniem tańszym i nie mniej skutecznym, ma być farba uszczelniająca. 

Produkt o nazwie PU Safe stosuje się na wyrównaną piankę poliuretanową. Po naniesieniu farby powstaje wodoszczelna i elastyczna membrana o dużej wytrzymałości mechanicznej. Jej zmienna otwartość dyfuzyjna umożliwia stosowanie wewnątrz i na zewnątrz budynku. Dla uzyskania optymalnych właściwości producent zaleca nałożenie co najmniej dwóch warstw farby uszczelniającej. Co ciekawe, można ją stosować także do naprawy termoizolacji okien już wbudowanych.

Jeśli potwierdzą się wszystkie zapewnienia producenta, czeka nas mały przewrót w praktyce montażowej. Być może też pojawi się nowa masowa usługa renowacji uszczelnień okien z murem.

Więcej o nowej metodzie zabezpieczania pianki montażowej w tekście Nadchodzi przewrót w praktyce montażowej?

Zobacz również

Okno z hydrożelem zmniejszy nagrzewanie się domów

Okno z hydrożelem zmniejszy nagrzewanie się domów

Okno z szybą hydrożelową to jeden z najnowszych wynalazków w dziedzinie stolarki. Okazuje się, że jeśli chodzi o okna, to wciąż jest ogromne pole do innowacyjności.

Nadchodzi nowa era w produkcji szkła

Nadchodzi nowa era w produkcji szkła

Szkło może być produkowane w czysty, zielony sposób. Nowe szkło float zaprezentował właśnie Saint-Gobain, nad podobnym rozwiązaniem pracuje AGC.

Światło, energia i bezpieczeństwo pożarowe w jednym oknie stropowym

Światło, energia i bezpieczeństwo pożarowe w jednym oknie stropowym

Aluprof zaprezentował dachowy świetlik fotowoltaiczny, oparty na profilu MB-SR50N EI. Świetlik uzyskał klasyfikację odporności ogniowej REI30, co potwierdza najwyższą klasę technologiczną rozwiązania, które łączy w sobie funkcje bezpieczeństwa oraz fotowoltaiki bazującej na kropkach kwantowych.

1