Extral inwestuje w prasy do aluminium

Red.: |Data publikacji:

Wchodząca w skład Grupy Pruszyński tłocznia profili aluminiowych Extral z Żor zwiększy w tym roku swoje moce produkcyjne. Działający od 2008 roku zakład dysponuje dzisiaj dwoma prasami 7-calowymi o nacisku 2200 ton i prasą 8-calową o nacisku 2450 ton. Jeszcze w pierwszym kwartale br. uruchomiona zostanie kolejna prasa 7-calowa.

Jednocześnie trwać będą prace nad uruchomieniem w czerwcu prasy 10-calowej, objętej projektem wspieranym przez środki unijne. Firma współpracuje w tym zakresie z Politechniką Warszawską oraz Instytutem Metali Nieżelaznych ze Skawiny. Dzięki temu już w czerwcu ma powstać innowacyjna linia tłoczenia profili aluminiowych o jednolitych właściwościach użytkowych i najwyższych parametrach jakościowych. Towarzyszyć temu będzie innowacyjny cyfrowy system nadzoru produkcji, śledzący na bieżąco proces tłoczenia, monitorujący wydajność pracy, zużycie mediów, w tym prądu i gazu oraz korygujący sam proces jeśli zajdzie taka potrzeba. System nadzoru pozwala skutecznie ograniczać zużycie gazu, energii elektrycznej, wody i ścieków, a także minimalizuje straty materiałowe, co ma kluczowe znaczenie dla ochrony środowiska. Potwierdzeniem tego jest wdrożenie przez spółkę „Deklaracji środowiskowej dla wyrobów budowlanych, EPD – typ III”.

Extral angażuje się również w pomoc charytatywną na rzecz osób potrzebujących, realizując program CSR, czyli społecznej odpowiedzialności biznesu. Ostatnim przejawem tego jest wsparcie Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i uczestnictwo w 30. Finale WOŚP. Na tegoroczną aukcję firma przekazała polską przyczepę kempingową Niewiadów N126E z 1986 roku. Kwota uzyskana z jej sprzedaży przekazana zostanie na rzecz okulistyki dziecięcej dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Zobacz również

Eko-Okna nie będą finansowały obwodnicy Raciborza

Eko-Okna nie będą finansowały obwodnicy Raciborza

Eko-Okna wycofały się z finansowania budowy obwodnicy. Firmie nie odpowiada przebieg zaproponowanej trasy. Projekt budowy może przez to upaść.

ASSA ABLOY inwestuje w produkcję drzwi p-poż.

ASSA ABLOY inwestuje w produkcję drzwi p-poż.

Assa Abloy Mercor Doors inwestuje w rozbudowę fabryki w Dobrzeniu Wielkim pod Opolem. Efektem wdrożenia automatyzacji produkcji będzie podwojenie aktualnych mocy i, pomimo automatyzacji, zwiększanie zatrudnienia o 10 proc. rocznie.

Compremum skupia się na rynku amerykańskim

Compremum skupia się na rynku amerykańskim

Compremum poprzez swoją spółkę Fabryka Slonawy planuje wraz ze swoim partnerem amerykańskim zwiększyć sprzedaż stolarki w USA.

1