Expoglass zainwestuje 3,4 mln zł w rozwój

Autor: |Data publikacji:

Expoglass będzie inwestował w rozwój. Firma chce zwiększyć wydajność i moce produkcyjne.

Expoglass Bogusław Pawlikiewicz to dostawca maszyn do obróbki szła płaskiego ze Złotogłowic pod Nysą. Firma w pierwszych dniach stycznia otrzymała decyzję o wsparciu wydaną przez Kamiennogórską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Zakład notuje rosnący popyt na swoje produkty, dlatego zdecydował się na nowe inwestycje. Firma planuje zwiększyć swoje moce produkcyjne, a także wdrożyć rozwiązania z zakresu automatyzacji i optymalizacji procesów.

Przedsiębiorstwo zadeklarowało poniesienie kosztów inwestycji w wysokości 3,4 mln zł, natomiast pomoc publiczna wniesie 45 proc. poniesionych wydatków.

Fot. Expoglass

Firma rozpoczęła swoją działalność w 2014 r. i początkowo zajmowała się tylko obróbką szkła. Jednak jeszcze w tym samym roku skonstruowała na własne potrzeby pierwszą maszynę do szkła. Rok później przedsiębiorstwo zdecydowało o zmianie profilu działalności, zrezygnowano wówczas z obróbki szkła na rzecz budowy maszyn.

Zobacz również

Wzrost cen ropy naftowej wpływa na dostępność surowców do produkcji uszczelek

Wzrost cen ropy naftowej wpływa na dostępność surowców do produkcji uszczelek

Sanok Rubber podsumował pierwszy kwartał. Spółka osiągnęła wzrost przychodów ze sprzedaży uszczelek do stolarki na rynku polskim

Selena notuje wzrosty mimo wyzwań na rynku budowlanym

Selena notuje wzrosty mimo wyzwań na rynku budowlanym

Selena zakończyła pierwszy kwartał wzrostem przychodów ze sprzedaży i zysku. Wynik udało się uzyskać mimo gorszej koniunktury w budownictwie.

Rawlplug zakończył I kwartał na plusie pomimo spadku sprzedaży

Rawlplug zakończył I kwartał na plusie pomimo spadku sprzedaży

Rawlplug opublikował dane finansowe za I kwartał roku 2026. W tym okresie spółka uzyskała mniejszy zysk ze sprzedaży niż rok wcześniej. Wzrosły natomiast zysk netto i EBITDA.