EuroWindoor prowadzi konsultacje z DG GROW w sprawie nowego CPR

Autor: |Data publikacji:

W dniu 21 czerwca 2024 r. EuroWindoor odbył spotkanie z przedstawicielami Dyrekcji Generalnej ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP (DG GROW), aby omówić kluczowe kwestie związane z wdrożeniem nowego Rozporządzenia w sprawie wyrobów budowlanych (CPR). Jak czytamy w komunikacie EuroWindoor, spotkanie to przyniosło istotne wyjaśnienia, które pomogą producentom stolarki okiennej lepiej przygotować się na nadchodzące zmiany.

Nowe CPR, które ma zostać opublikowane nie wcześniej niż na jesieni 2024 r., zawiera szereg istotnych zmian i nowych wyzwań dla branży. EuroWindoor, zdając sobie sprawę z wagi tego rozporządzenia dla sektora budowlanego, rozpoczął działania przygotowawcze na wczesnym etapie. Spotkanie z DG GROW pozwoliło na omówienie wielu pytań, które są kluczowe dla praktycznej adaptacji norm produktowych. Producenci muszą być odpowiednio wcześniej przygotowani do ich wdrożenia, mimo, że docelowo przepisy wejdą w życie nawet za kilka lat.

Zapytaliśmy organizację EuroWindoor o szczegóły dotyczące prowadzonych rozmów. Niestety, ponieważ proces ten jest w toku i nadal są prowadzone prace w komisjach organizacji, nie mogą oni na ten moment udzielić bardziej szczegółowych informacji.

EuroWindoor poprzez podjętą inicjatywę podkreśla swoje zaangażowanie w utrzymanie stałego kontaktu z Komisją Europejską. Organizacja zadeklarowała chęć udziału w przyszłych konsultacjach i dyskusjach. Współpraca ta ma na celu zapewnienie płynnego i skutecznego wdrożenia nowych przepisów, co jest szczególnie ważne dla producentów stolarki okiennej, którzy muszą dostosować swoje produkty do nowych wymogów.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1