W dniu 21 czerwca 2024 r. EuroWindoor odbył spotkanie z przedstawicielami Dyrekcji Generalnej ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP (DG GROW), aby omówić kluczowe kwestie związane z wdrożeniem nowego Rozporządzenia w sprawie wyrobów budowlanych (CPR). Jak czytamy w komunikacie EuroWindoor, spotkanie to przyniosło istotne wyjaśnienia, które pomogą producentom stolarki okiennej lepiej przygotować się na nadchodzące zmiany.
Nowe CPR, które ma zostać opublikowane nie wcześniej niż na jesieni 2024 r., zawiera szereg istotnych zmian i nowych wyzwań dla branży. EuroWindoor, zdając sobie sprawę z wagi tego rozporządzenia dla sektora budowlanego, rozpoczął działania przygotowawcze na wczesnym etapie. Spotkanie z DG GROW pozwoliło na omówienie wielu pytań, które są kluczowe dla praktycznej adaptacji norm produktowych. Producenci muszą być odpowiednio wcześniej przygotowani do ich wdrożenia, mimo, że docelowo przepisy wejdą w życie nawet za kilka lat.
Zapytaliśmy organizację EuroWindoor o szczegóły dotyczące prowadzonych rozmów. Niestety, ponieważ proces ten jest w toku i nadal są prowadzone prace w komisjach organizacji, nie mogą oni na ten moment udzielić bardziej szczegółowych informacji.
EuroWindoor poprzez podjętą inicjatywę podkreśla swoje zaangażowanie w utrzymanie stałego kontaktu z Komisją Europejską. Organizacja zadeklarowała chęć udziału w przyszłych konsultacjach i dyskusjach. Współpraca ta ma na celu zapewnienie płynnego i skutecznego wdrożenia nowych przepisów, co jest szczególnie ważne dla producentów stolarki okiennej, którzy muszą dostosować swoje produkty do nowych wymogów.
Zobacz również
Rada Biznesu przy Prezydencie RP z udziałem przedstawicieli branży stolarki budowlanej
Do niedawno powołanej Rady Biznesu przy Prezydencie RP zostali zaproszeni przedsiębiorcy z sektora prywatnego. Spośród ponad 60 przedstawicieli świata biznesu aż czterech reprezentuje stolarkę budowlaną.
Innowacyjna Europa kontra tradycyjny klient w USA
Nowości na targach w Norymberdze obserwowali także przedstawiciele amerykańskiego rynku. Innowacje z Europy jednak rzadko trafiają do USA.
Czytaj najnowsze wydanie miesięcznika „Forum Branżowe” (4/2026)
Dostępny jest już kwietniowy numer miesięcznika „Forum Branżowe”. Na okładce gości Patrycjusz Bujak, właściciel firmy Gdańska Fabryka Okien.



