Europrofil będzie się rozbudowywał

Red.: |Data publikacji:

Europrofil z Olsztynka będzie się rozbudowywał. Firma planuje zwiększenie mocy produkcyjnych.

Europrofil zajmuje się odbiorem odpadków z PCW, a następnie ich przetwarzaniem. Firma zdecydowała właśnie o rozbudowie. Na działce o powierzchni 2,3 ha przedsiębiorstwo rozbuduje obecny zakład produkcyjny. Wartość prac budowlanych oraz wyposażenia hali produkcyjnej szacowana jest na ok. 1 mln zł.

Europrofil przetwarza odpadki powstałe z profili okiennych z PCW na regranulat. Firma także sama produkuje. W zakładzie w Olsztynku wytwarzane są listwy podparapetowe, to profile transportowe i montażowe do niemal wszystkich systemów okiennych obecnych na polskim rynku. W drugim kwartale 2020 r. spółka rozpoczęła produkcję masek ochronnych. Obecnie Europrofil produkuje ok. 5 tys. sztuk półmasek miesięcznie.

Zobacz również

Włosi polubili plastikowe okna

Włosi polubili plastikowe okna

W 2021 r. we Włoszech wzrosło o 16 proc. zużycie PCW w budownictwie. Ten wynik to wzrost popytu na plastikowe okna i drzwi.

Eko-Okna nie będą finansowały obwodnicy Raciborza

Eko-Okna nie będą finansowały obwodnicy Raciborza

Eko-Okna wycofały się z finansowania budowy obwodnicy. Firmie nie odpowiada przebieg zaproponowanej trasy. Projekt budowy może przez to upaść.

ASSA ABLOY inwestuje w produkcję drzwi p-poż.

ASSA ABLOY inwestuje w produkcję drzwi p-poż.

Assa Abloy Mercor Doors inwestuje w rozbudowę fabryki w Dobrzeniu Wielkim pod Opolem. Efektem wdrożenia automatyzacji produkcji będzie podwojenie aktualnych mocy i, pomimo automatyzacji, zwiększanie zatrudnienia o 10 proc. rocznie.

1