Europrofil będzie się rozbudowywał

Red.: MR |Data publikacji: 2021-02-24

Europrofil z Olsztynka będzie się rozbudowywał. Firma planuje zwiększenie mocy produkcyjnych.

Europrofil zajmuje się odbiorem odpadków z PCW, a następnie ich przetwarzaniem. Firma zdecydowała właśnie o rozbudowie. Na działce o powierzchni 2,3 ha przedsiębiorstwo rozbuduje obecny zakład produkcyjny. Wartość prac budowlanych oraz wyposażenia hali produkcyjnej szacowana jest na ok. 1 mln zł.

Europrofil przetwarza odpadki powstałe z profili okiennych z PCW na regranulat. Firma także sama produkuje. W zakładzie w Olsztynku wytwarzane są listwy podparapetowe, to profile transportowe i montażowe do niemal wszystkich systemów okiennych obecnych na polskim rynku. W drugim kwartale 2020 r. spółka rozpoczęła produkcję masek ochronnych. Obecnie Europrofil produkuje ok. 5 tys. sztuk półmasek miesięcznie.

Zobacz również

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Otrzymaliśmy właśnie informację o starcie nowej inwestycji tej firmy pod Radomiem. W Wośnikach ruszyła budowa budynku magazynowego wraz zapleczem technicznym dla radomskiej fabryki Erkado.

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Rynek drzwi wewnętrznych w Niemczech znacznie wzrósł w ubiegłym roku. Jednak według danych Branchenradar.com, wzrosty pochodziły wyłącznie z sektora mieszkaniowego. Ten rok będzie jeszcze lepszy.

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Włosi planują do końca roku duża wymianę okien i drzwi. Około 20 na 100 Włochów planuje przeprowadzić wymianę stolarki w swoich domach.

1