Europejskie programy wsparcia szansą dla branży. Pierwszy dzień OFS za nami

Red.: |Data publikacji:

Za nami pierwszy dzień Ogólnopolskiego Forum Stolarki Online Jesień 2021 – najważniejszego spotkania branży stolarki. Stał on pod znakiem wymiany wiedzy i doświadczeń na temat możliwości jakie stwarzają europejskie programy wsparcia termomodernizacji budynków, które współfinansuje Unia Europejska. Ponadto poznaliśmy premierowe produkty na sezon 2022.

Głównymi tematami jesiennej edycji Ogólnopolskiego Forum Stolarki są europejska fala renowacji oraz surowce. Pierwszego dnia uczestnicy poznali szczegóły dotyczące programów wsparcia finansowego termomodernizacji budynków w czterech krajach. O tym jak wygląda kwestia renowacji w Polsce i rozwiązaniach z jakich można korzystać opowiedziała na scenie głównej  Agnieszka Stawiarska z inicjatywy Fala Renowacji. Inna ekspertka z Fali Renowacji – Katarzyna Wardal przedstawiła z kolei możliwości jakie otwierają się przed przedsiębiorcami działającymi na rynku Niemieckim, a teorię o doświadczenia praktyczne uzupełnił Ulrich Wollenberg, właściciel firmy instalatorskiej Wollenberg Sicherheits- und Fenstertechnik.

Po przerwie udaliśmy się do trochę cieplejszych krajów. O włoskim programie Superbonus w rozmowie z Anną Czubą z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu opowiedział inny praktyk – włoski przedsiębiorca Domenico Giannoli, Programy francuskie przedstawili Kajetan Rościszewski i Mateusz Mazur z PAIH.

Co ponadto? Poznaliśmy premiery produktowe na sezon 2022, które zaprezentował duet znany z podcastu Branżowisko – Paweł Gregorczyk i Karol Klos, a o multifunkcjonalności profili PVC opowiedział dyrektor marketingu Aluplast Marcin Szewczuk. Równolegle na drugiej scenie, zwanej kameralną, bardzo ciekawy wykład na temat rozwijania firmy w internecie przedstawiła Ewa Wójcik, doradca w Google Firmy Jutra.

Pierwszy dzień napakowany był dużą dawką informacji i ciekawych prelekcji. To tempo zamierzamy zachować również drugiego dnia (17 listopada), w którym nie zabraknie podsumowań, prognoz na nadchodzący sezon, dyskusji na temat którym żyje branża, czyli dostępności i ceny surowców. Punktem kulminacyjnym Ogólnopolskiego Forum Stolarki Online Jesień 2021 będzie coroczna Gala Liderów Stolarki, podczas której poznamy liderów reprezentujących kilkanaście segmentów branży stolarki budowlanej.

RELACJA Z DRUGIEGO DNIA OFS

Zobacz również

Pomimo wojny rynek ukraiński odbudowuje się

Pomimo wojny rynek ukraiński odbudowuje się

Firmy prowadzące działalność w Ukrainie notują wzrost popytu. Polskie firmy planują także tam inwestycje.

Nietrafiona inwestycja producenta okien?

Nietrafiona inwestycja producenta okien?

Jedną z inwestycji firmy Eko-Okna był zakup akcji Rafako - producenta kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki.

Targi Fastener Poland już za 3 tygodnie

Targi Fastener Poland już za 3 tygodnie

Tematem przewodnim targów Fastener Poland będzie ekologia. Odbędą się 18-19 października 2023 w EXPO Kraków.

1