Quanex Building Products ogłosił wyniki finansowe z II kwartału. W tej firmie zakończył się on 30 kwietnia 2019 r. Sprzedaż w omawianym okresie wyniosła ponad 218 mln dolarów, największy zaś wzrost przychodów koncern zanotował w Europie.
Quanex Building Products wytwarza przede wszystkim ramki dystansowe, ale też profile do produkcji okien i drzwi oraz inne komponenty do stolarki. Firma podała wyniki finansowe z trzech miesięcy – od lutego do końca kwietnia, jest to dla koncernu II kwartał roku rozliczeniowego. W omawianym okresie spółka osiągnęła sprzedaż na poziomie ponad 218 mln dolarów, w porównaniu do 214 mln w roku poprzednim.

Wzrost sprzedaży, jak oceniają przedstawiciele Quanex, to efekt przede wszystkim dobrego wyniku, jaki został osiągnięty w Europie. Popyt na rynku okien na naszym kontynencie spowodował, że spółka odnotowała tu wzrost przychodów o 15 proc.
Wyniki sprzedaży w Europie są wyższe w porównaniu z innymi sektorami gospodarki, co dla zarządu jest warte analizy. Firma ocenia, że wielu ludzi na starym kontynencie decyduje się na wymianę okien i jest to działanie na dużą skalę. Warto porównać te europejskie wyniki z danymi z rodzimego rynku Quanex, Stanami Zjednoczonymi. Tu firma zanotowała wzrost sprzedaży zaledwie o 1 proc.
Quanex ma swoją siedzibę w Houston w Teksasie w USA, zatrudnia około 4 tys. pracowników. Swoje zakłady produkcyjne ma głównie w Stanach Zjednoczonych, w Europie ma trzy fabryki, dwie w Wielkiej Brytanii – są tu wytwarzane ramki dystansowe i profile z PCW, a także jedną w Niemczech, która również produkuje ramki dystansowe. Najbardziej znany wyrób Quanex na naszym rynku, to ramka dystansowa Super Spacer.
Zobacz również
Duzi producenci inwestują w sieć dilerską
Dako przeniósł się do nowego salonu firmowego, a Oknoplast, Team-Plast i Wiśniowski powiększyły sieć dilerską o nowe salony ze stolarką.
Europejscy Liderzy Klimatu 2026: Inwido, Dormakaba i Assa Abloy
Inwido, Dormakaba i Assa Abloy zostały uznane za „Europejskich Liderów Klimatu 2026”. Coroczny ranking wyróżnia firmy, które robią postępy w ograniczaniu emisji dwutlenku węgla.
Grupa Sanco rozwija sieć i zapowiada wprowadzenie zespolenia z ultracienkim szkłem
W maju odbyło się 54 walne zgromadzenie Grupy Sanco. Pojawiło się na nim około setki przedstawicieli firm zrzeszonych w organizacji.



