Eurocolor planuje zakończyć rok wysokim wzrostem

Red.: |Data publikacji:

Eurocolor minione trzy kwartały ocenia jako bardzo dobre pod kątem handlowym. Producentowi udało się osiągnąć dwucyfrowe wzrosty w wartości sprzedaży.

Producent okien i drzwi z PCW Eurocolor poinformował, że ten rok był jak dotąd okresem wzrostów. Firma zanotowała dobre wyniki zarówno w eksporcie, jak i na rynku krajowym. Producent podlicza, że pierwszy, drugi i trzeci kwartał były wyjątkowo dobre pod względem sprzedaży. Trzeci kwartał firma zamknęła obrotem wyższym o 21 proc. w stosunku do 2019 r. Eurocolor planuje, że ten rok zakończy wzrostem na poziomie 26 proc. w stosunku do 2019 r.

Maciej Niezgoda, szef sprzedaży krajowe:

Już w listopadzie 2019 r. wiedzieliśmy, że nadchodzący rok będzie wyzwaniem, przede wszystkim z powodu rosnącego zapotrzebowania na stolarkę okienną i problemów w dostępności wykwalifikowanej kadry monterskiej. W styczniu bacznie obserwowaliśmy sytuację w Chinach i we Włoszech oraz zastanawialiśmy się nad potencjalnym wpływem pandemii na płynność sprzedaży w branży. Zabezpieczyliśmy przepustowość produkcyjną oraz zaplecze sprzedażowe już w trakcie pierwszego kwartału, co w powiązaniu z solidną kadrą handlową pozwoliło na budowanie tendencji wzrostowej.

Zobacz również

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

Koncerny szklane podwyższały ceny w odpowiedzi na rosnące koszty

NSG i AGC podsumowały II kwartał bieżącego roku. Spółki podnosiły ceny na swoje produkty, by zrekompensować podwyżki.

Jeld-Wen odczuwa osłabienie popytu

Jeld-Wen odczuwa osłabienie popytu

Jeld-Wen , amerykański gigant branży stolarki, poinformował, że drugi kwartał tego roku jest jednocześnie ósmym z rzędu, w którym spółka odnotowała wzrost przychodów. Firma zmaga się jednak ze spadkiem popytu i inflacją.           

Co dziesiąte drzwi w Polsce są z importu

Co dziesiąte drzwi w Polsce są z importu

W najnowszym odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” przybliżono import drzwi do Polski. Okazuje się, że co dziesiąte drzwi sprzedawane w naszym kraju pochodzą z zagranicy.

1