Eurocolor planuje zakończyć rok wysokim wzrostem

Red.: MR |Data publikacji: 2020-10-16

Eurocolor minione trzy kwartały ocenia jako bardzo dobre pod kątem handlowym. Producentowi udało się osiągnąć dwucyfrowe wzrosty w wartości sprzedaży.

Producent okien i drzwi z PCW Eurocolor poinformował, że ten rok był jak dotąd okresem wzrostów. Firma zanotowała dobre wyniki zarówno w eksporcie, jak i na rynku krajowym. Producent podlicza, że pierwszy, drugi i trzeci kwartał były wyjątkowo dobre pod względem sprzedaży. Trzeci kwartał firma zamknęła obrotem wyższym o 21 proc. w stosunku do 2019 r. Eurocolor planuje, że ten rok zakończy wzrostem na poziomie 26 proc. w stosunku do 2019 r.

Maciej Niezgoda, szef sprzedaży krajowe:

Już w listopadzie 2019 r. wiedzieliśmy, że nadchodzący rok będzie wyzwaniem, przede wszystkim z powodu rosnącego zapotrzebowania na stolarkę okienną i problemów w dostępności wykwalifikowanej kadry monterskiej. W styczniu bacznie obserwowaliśmy sytuację w Chinach i we Włoszech oraz zastanawialiśmy się nad potencjalnym wpływem pandemii na płynność sprzedaży w branży. Zabezpieczyliśmy przepustowość produkcyjną oraz zaplecze sprzedażowe już w trakcie pierwszego kwartału, co w powiązaniu z solidną kadrą handlową pozwoliło na budowanie tendencji wzrostowej.

Zobacz również

Wiśniowski uruchomił sklep internetowy!

Wiśniowski uruchomił sklep internetowy!

Firma Wiśniowski uruchomiła właśnie  sklep internetowy. Póki co znaleźć w nim można m.in. ogrodzenia, furtki, bramy wjazdowe skrzydłowe i przesuwne oraz bramy garażowe segmentowe. Wkrótce mają być w nim dostępne okna, drzwi zewnętrzne i bramy garażowe uchylne.

Rawlplug łączy swoje spółki i wdraża nową strategię

Rawlplug łączy swoje spółki i wdraża nową strategię

Rawlplug S.A przystępuje do realizacji założeń swojej strategii rozwoju. Zamierza łączyć własne spółki w Polsce i kontynuować rozwój na rynkach zagranicznych. Grupa właśnie wkracza do Wietnamu.

Powstało więcej mieszkań, ale spada liczba rozpoczętych budów

Powstało więcej mieszkań, ale spada liczba rozpoczętych budów

Jak podał GUS, w trzech pierwszych kwartałach 2020 roku oddano do użytkowania więcej mieszkań niż w 2019 r. Spadła jednak liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym, jak i mieszkań, których budowę rozpoczęto.

1