Euler Hermes: wzrost niewypłacalności o 80 proc.

Red.: MR |Data publikacji: 2021-03-14

Początek roku nie był zbyt dobry dla firm. Taką opinię na podstawie danych o niewypłacalności przedstawił Euler Hermes.

W styczniu niewypłacalne były 151 polskie firmy. Te dane zebrał Euler Hermes, bazując na informacjach z Monitorów Sądowych i Gospodarczych. Liczba jest wysoka, bo oznacza wzrost w stosunku do stycznia 2020 r. o 80 proc. Wówczas niewypłacalne były 84 firmy.

Analitycy definiują niewypłacalność jako niezdolność do regulowania zobowiązań wobec dostawców. A to powoduje efekt domina, kłopoty z płynnością finansowa pojawiają się u kolejnych przedsiębiorstw. Jeśli chodzi o poszczególne dziedziny gospodarki, to w produkcji nastąpiło odbicie w IV kwartale 2020 r. Jednak nie zapobiegło to wzrostowi niewypłacalności na początku obecnego roku. W przemyśle problemy finansowe mają firmy z sektora metalowo-maszynowego oraz producenci materiałów budowlanych.

Zobacz również

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Otrzymaliśmy właśnie informację o starcie nowej inwestycji tej firmy pod Radomiem. W Wośnikach ruszyła budowa budynku magazynowego wraz zapleczem technicznym dla radomskiej fabryki Erkado.

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Rynek drzwi wewnętrznych w Niemczech znacznie wzrósł w ubiegłym roku. Jednak według danych Branchenradar.com, wzrosty pochodziły wyłącznie z sektora mieszkaniowego. Ten rok będzie jeszcze lepszy.

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Włosi planują do końca roku duża wymianę okien i drzwi. Około 20 na 100 Włochów planuje przeprowadzić wymianę stolarki w swoich domach.

1