Erkado wprowadzi w tym roku drzwi metalowe

Red.: RK |Data publikacji: 2020-01-14

W podradomskich Wośnikach powstaje nowy zakład produkcyjny firmy Erkado, czołowego w Polsce producenta drzwi. Do końca tego roku uruchomiona zostanie tutaj hala o powierzchni 10 tys. mkw., w której pracować będzie 30 osób. Docelowo powierzchnia zakładu sięgnie 30 tys. mkw., a zatrudnienie wzrośnie do 300 osób. Produkowane tu będą drzwi wewnętrzne i ościeżnice na potrzeby marketów budowlanych.

W tej chwili potencjał firmy pozwala na produkowanie w Gościeradowie 55 tys. drzwi wewnętrznych miesięcznie, przy zatrudnieniu 560 osób. Macierzysty zakład w Chwałowicach, gdzie pracuje zaledwie 40 osób, specjalizuje się z kolei w drzwiach zewnętrznych z litego drewna.

Tymczasem w Gościeradowie kończy się już budowa hali o powierzchni 10 tys. mkw., w której produkowane będą także drzwi, ale tym razem metalowe. W drugiej połowie roku uruchomiona zostanie produkcja, a łączne nakłady na ten nowy zakład wyniosą 74 mln zł. Erkado zatrudni tu 50 pracowników, głównie operatorów maszyn do metalu i aluminium, monterów i mechaników. Niezbędne będzie ich przyuczenie, gdyż jak zapewnia firma, znajdą się tu takie maszyny i linie technologiczne, jakich jeszcze w Polsce nie było.

W drzwiach wewnętrznych drewnianych jesteśmy trzecią firmą w Polsce, jeżeli chodzi o wielkość produkcji – przekonuje w lokalnych mediach Mateusz Kozłowski, syn właściciela i dyrektor zarządzający Erkado. – Na tym rynku nie ma już większego sensu się ścigać, stąd pomysł, by zacząć robić coś nowego, a drzwi metalowe zyskały w Polsce bardzo dużą popularność w ostatnich kilku latach. Wcześniej, na początku dwutysięcznych lat miały one złą sławę ze względu na drzwi chińskie, które były złej jakości. Odkąd ich produkcję zaczęły europejskie firmy, to jakość się poprawiła i klienci się do nich przekonali – dodał.

Zobacz również

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Deforu

Defor planuje zbudowanie Centrum Badawczo-Rozwojowego. Będzie się tam znajdowało m.in. laboratorium do badania fasad.

Vikking wzmacnia dział handlowy

Vikking wzmacnia dział handlowy

Od początku czerwca 2021 roku Mateusz Pniak obejmuje stanowisko regionalnego managera sprzedaży na terenie południowej Polski. Do zadań nowego pracownika będzie należało promowanie marki VIKKING jako producenta drzwi kompozytowych oraz okien o unikalnej strukturze Real Wood.  

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

AGC sprzedaje trzy fabryki produkujące szkło budowlane w USA. Nabywcą jest Cardinal, wartość transakcji t 450 mln dol.

1