Emmegi i Elumatec to teraz w świecie PCW marka Someco

Red.: |Data publikacji:

Someco to nowa marka powstała po połączeniu oferty firm Emmegi i Elumatec. Pod nowym logotypem sprzedawane są maszyny i urządzenia do obróbki profili z PCW.

Voilàp Holding, do którego należy m.in. Elumatec i Emmegi, zdecydował się na stworzenie nowej marki Someco. Pod nową nazwą oferowane są maszyny i urządzenia przeznaczone do obróbki profili z PCW, a wcześniej sprzedawane na rynku pod niemiecką marką Elumatec (z korzeniami w Mühlacker) i włoską Emmegi z Modeny. Obecnie na stronie www.somecopvc.com klienci i partnerzy firmy mogą znaleźć te maszyny sygnowane nazwą Someco. Voilàp Holding, dzięki połączeniu oferty dwóch firm w jednym miejscu, chce osiągnąć efekt synergii i w ten sposób uzyskać pozycję lidera na rynku maszyn do obróbki profili z PCW.

Logotyp nowej marki Someco.

W ofercie Someco znajdują się zgrzewarki, maszyny czyszczące, centra tnące, ale także urządzenia do montażu i logistyki. Firma spełnia tu wymagania idei Przemysłu 4.0. 

Piero Valentini, dyrektor Industrial Business Unit w Voilàp:

Dajemy życie międzynarodowemu projektowi, który chcemy, by był impulsem do rozwoju całego rynku profili z PCW.

 

Zobacz również

Szwajcarski rynek się kurczy

Szwajcarski rynek się kurczy

Z podsumowania szwajcarskiego rynku stolarki za 2022 rok wynika, że od kilku lat regularnie spada produkcja okien w tym kraju. Pocieszeniem może być fakt, że stolarka drewniana i ślusarka aluminiowa notują rekordowe wyniki.

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych będzie notował spadki popytu. W najbliższych latach wzrost wolumenu sprzedaży będzie maksymalnie na 1,7 proc.

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Jak wynika z danych zebranych przez instytut badań rynku Branchenradar.com, rynek zewnętrznych drzwi wejściowych w Niemczech w 2022 roku urósł, ale nie za sprawą wzrostu popytu.

1