Eksport drzwi zwiększył się o 1/4!

Red.: |Data publikacji:

Jak wynika z danych zebranych przez Centrum Analiz Branżowych, I kwartał 2021 roku był bardzo udany dla polskich producentów drzwi. Dynamika wzrostu była w tym okresie bardzo wysoka, a w marcu przekroczyła aż 50 proc.!

Od stycznia do marca 2021 roku wyeksportowano z Polski 1,23 mln sztuk drzwi. Oznacza to wzrost dynamiki eksportu o 26,7 proc. w porównaniu do I kwartału 2020 roku. Jest to kontynuacja wysokiej dynamiki wzrostu eksportu z II półrocza 2020 roku, która również wynosiła ok. 27 proc. Najlepszy w pierwszym kwartale okazał się marzec, w którym dynamika przekroczyła aż 50 proc.!

Ponad 80 proc. eksportu z Polski stanowi segment drzwi drewnianych. Na drugim miejscu są drzwi metalowe, a na trzecim drzwi z PCW.

Jakie są powody wzrostu eksportu drzwi w I kwartale 2021 roku? Na pytanie to odpowiadają Maksymilian Miros (Centrum Analiz Branżowych) i Paweł Gregorczyk (Forum Branżowe) w najnowszym odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”. Zachęcamy do wysłuchania!

Plusy, minusy #9 – polski rynek fasad

Więcej danych o polskim eksporcie drzwi można przeczytać w przygotowanym przez CAB biuletynie kwartalny „Okna i drzwi”. To publikowane cztery razy w roku opracowanie, w którym Centrum Analiz Branżowych analizuje dane dotyczące produkcji, eksportu oraz importu w ujęciu ilościowym. Prenumeratorzy biuletynów otrzymują wyniki dla stolarki okiennej (w podziale na okna z PCW, drewniane, metalowe) oraz drzwiowej (w podziale na drzwi, drewniane, metalowe oraz z PCW). Opracowania pomagają śledzić bieżące zmiany na rynku i analizować dynamikę zmian w poszczególnych segmentach rynku stolarki. Więcej na temat biuletynów TUTAJ.

 

 

Zobacz również

ML System z prawie 300-procentowym wzrostem eksportu

ML System z prawie 300-procentowym wzrostem eksportu

Grupa ML System opublikowała dane finansowe za rok 2023. W tym czasie wielokrotnie zwiększył się eksport. Natomiast zarówno przychody ze sprzedaży, jak i zysk brutto oraz EBIDTA zmalały.

Niemiecki producent maszyn poszerza portfolio po przejęciu

Niemiecki producent maszyn poszerza portfolio po przejęciu

Weinig z siedzibą w Tauberbischofsheim (Niemcy), zawarł umowę z firmą Stähle-Hess, mieszczącą się w Reutlingen (Niemcy). Dzięki niej producent maszyn do obróbki drewna poszerza swoje portfolio produktów.

BRK Windows i Sonarol rozbudowują parki maszynowe

BRK Windows i Sonarol rozbudowują parki maszynowe

Prez-Met dostarcza od wielu miesięcy nowe maszyny do BRK Windows na Pomorzu. Firma także dostarcza maszyny do Sonarolu.

1