Eksport drzwi zwiększył się o 1/4!

Red.: PG |Data publikacji: 2021-06-07

Jak wynika z danych zebranych przez Centrum Analiz Branżowych, I kwartał 2021 roku był bardzo udany dla polskich producentów drzwi. Dynamika wzrostu była w tym okresie bardzo wysoka, a w marcu przekroczyła aż 50 proc.!

Od stycznia do marca 2021 roku wyeksportowano z Polski 1,23 mln sztuk drzwi. Oznacza to wzrost dynamiki eksportu o 26,7 proc. w porównaniu do I kwartału 2020 roku. Jest to kontynuacja wysokiej dynamiki wzrostu eksportu z II półrocza 2020 roku, która również wynosiła ok. 27 proc. Najlepszy w pierwszym kwartale okazał się marzec, w którym dynamika przekroczyła aż 50 proc.!

Ponad 80 proc. eksportu z Polski stanowi segment drzwi drewnianych. Na drugim miejscu są drzwi metalowe, a na trzecim drzwi z PCW.

Jakie są powody wzrostu eksportu drzwi w I kwartale 2021 roku? Na pytanie to odpowiadają Maksymilian Miros (Centrum Analiz Branżowych) i Paweł Gregorczyk (Forum Branżowe) w najnowszym odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”. Zachęcamy do wysłuchania!

Plusy, minusy #9 – polski rynek fasad

Więcej danych o polskim eksporcie drzwi można przeczytać w przygotowanym przez CAB biuletynie kwartalny „Okna i drzwi”. To publikowane cztery razy w roku opracowanie, w którym Centrum Analiz Branżowych analizuje dane dotyczące produkcji, eksportu oraz importu w ujęciu ilościowym. Prenumeratorzy biuletynów otrzymują wyniki dla stolarki okiennej (w podziale na okna z PCW, drewniane, metalowe) oraz drzwiowej (w podziale na drzwi, drewniane, metalowe oraz z PCW). Opracowania pomagają śledzić bieżące zmiany na rynku i analizować dynamikę zmian w poszczególnych segmentach rynku stolarki. Więcej na temat biuletynów TUTAJ.

 

 

Zobacz również

Weru stworzyło drzwiowego Tindera

Weru stworzyło drzwiowego Tindera

Niemiecka firma Weru stworzyła internetowy serwis, który działa na podobnej zasadzie, jak aplikacja randkowa Tinder. Użytkownicy mogą wybrać w niej pasujące do ich typu osobowości zdjęcia, na których podstawie proponowany jest później model drzwi wejściowych.

Alufactory inwestuje w produkcję aluminium

Alufactory inwestuje w produkcję aluminium

Alufactory kupiło i zainstalowało nową linię do produkcji ślusarki aluminiowej. Firma dotychczas specjalizowała się w obróbce metali.

Rekordowe wyniki w Norsk Hydro

Rekordowe wyniki w Norsk Hydro

Norsk Hydro poinformował o wynikach ze sprzedaży z trzeciego kwartału. Wyniki spółki były rekordowe, jednak rynek aluminium jest trudny.

1