Eko-Okna powiększyły tabor samochodowy

Red.: AK |Data publikacji: 2020-09-17

Eko-Okna powiększyły swój tabor samochodowy. Flota firmy składa się już z około 400 pojazdów, a co roku zwiększa się o około 100 nowych. W tym roku, z uwagi na pandemię, dokonany zakup jest mniejszy niż planowano.

Nowy nabytek Eko Okien

40 nowych pojazdów wyposażonych jest w podwozia marki Volvo FH wyposażone w podwójny system dokowania wózków widłowych marki Wesob oraz spełniające europejski standard emisji spalin – Euro6. Jak przekazał nam odpowiedzialny za zarządzanie łańcuchem dostaw Eko-Okien Paweł Bobrek, własny tabor to ważna część strategii firmy, która sama chce dystrybuować swoje produkty. Dodaje, że jest to dobry sposób na budowanie relacji z klientami, którzy przyzwyczajają się do jednego, konkretnego kierowcy na danej trasie i stałych, z góry umówionych godzin dostawy.

Paweł Bobrek podkreśla, że wybór Volvo jest przemyślany i strategiczny, a zakupione auta bronią się parametrami technicznymi i komfortem jazdy. Eko-Okna stawiają na tę markę już po raz kolejny, a podobne pojazdy z ich floty poruszają się już na wielu trasach, często w trudnych warunkach (np. regionach alpejskich). Dodatkowym atutem tych pojazdów jest według przedstawicieli firmy fakt, że nie tracą szybko na wartości, co jest istotnym czynnikiem w razie odsprzedaży.

Jak relacjonuje Paweł Bobrek, ważne było także, by kierowcy, którzy spędzają w trasie niekiedy tydzień lub dwa, mieli komfortowe warunki pracy. Stąd wybór maksymalnie wysokiej kabiny i komfortowego wyposażenia.  Ma być to kartą przetargową Eko-Okien przy pozyskiwaniu nowych kierowców do pracy.

Zobacz również

Mercor imponująco zamknął rok 2020

Mercor imponująco zamknął rok 2020

Grupa Mercor zamyka rok 2020 ze znacznym wzrostem i wita w strukturach nową spółkę.

Geze zaprasza do swojego stoiska na Bau online

Geze zaprasza do swojego stoiska na Bau online

Geze w tym roku obecne było podczas targów Bau online. Firma w swoim stoisku prezentowała szereg nowości.

Forum Branżowe zmienia się dla Ciebie!

Forum Branżowe zmienia się dla Ciebie!

Miesięcznik Forum Branżowe rozpoczyna 2021 r. wielkimi zmianami! Styczniowy numer naszego magazynu  to prezentacja nowego layoutu oraz odświeżona zawartość, a wszystko po to, by codziennie dostarczać Państwu najważniejsze informacje w nowoczesnej formie zarówno w internecie, jak i na papierze.

1