Eko-Okna powiększyły tabor samochodowy

Autor: |Data publikacji:

Eko-Okna powiększyły swój tabor samochodowy. Flota firmy składa się już z około 400 pojazdów, a co roku zwiększa się o około 100 nowych. W tym roku, z uwagi na pandemię, dokonany zakup jest mniejszy niż planowano.

Nowy nabytek Eko Okien

40 nowych pojazdów wyposażonych jest w podwozia marki Volvo FH wyposażone w podwójny system dokowania wózków widłowych marki Wesob oraz spełniające europejski standard emisji spalin – Euro6. Jak przekazał nam odpowiedzialny za zarządzanie łańcuchem dostaw Eko-Okien Paweł Bobrek, własny tabor to ważna część strategii firmy, która sama chce dystrybuować swoje produkty. Dodaje, że jest to dobry sposób na budowanie relacji z klientami, którzy przyzwyczajają się do jednego, konkretnego kierowcy na danej trasie i stałych, z góry umówionych godzin dostawy.

Paweł Bobrek podkreśla, że wybór Volvo jest przemyślany i strategiczny, a zakupione auta bronią się parametrami technicznymi i komfortem jazdy. Eko-Okna stawiają na tę markę już po raz kolejny, a podobne pojazdy z ich floty poruszają się już na wielu trasach, często w trudnych warunkach (np. regionach alpejskich). Dodatkowym atutem tych pojazdów jest według przedstawicieli firmy fakt, że nie tracą szybko na wartości, co jest istotnym czynnikiem w razie odsprzedaży.

Jak relacjonuje Paweł Bobrek, ważne było także, by kierowcy, którzy spędzają w trasie niekiedy tydzień lub dwa, mieli komfortowe warunki pracy. Stąd wybór maksymalnie wysokiej kabiny i komfortowego wyposażenia.  Ma być to kartą przetargową Eko-Okien przy pozyskiwaniu nowych kierowców do pracy.

Zobacz również

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.