Eko-Okna podwoiły sprzedaż i promują dotacje

Red.: |Data publikacji:

Informacje z Eko-Okien dość często goszczą w naszym serwisie, a to dzięki dużej aktywności tej firmy. Informowaliśmy o rekordowych planach sprzedażowych, o budowie nowej fabryki, nowych produktach, a nawet o akcjach wspieranej przez firmę Fundacji Kornice. Najnowsze działanie producenta, po rekordowym półroczu, odwołuje się do możliwości pozyskania dotacji na wymianę okien i drzwi w programie Czyste Powietrze.

Rekordowe pod względem sprzedażowym ostatnie lata w Eko-Oknach wciąż trwają. Po sześciu miesiącach tego sezonu firma odnotowała przychody w wysokości ponad 2,1 mld zł, co jest wartością przewyższającą przychody całego roku 2020 (2,03 mld zł). Jest to także niewiele mniej niż 2,85 mld zł wypracowane w całym roku ubiegłym. Tym samym potwierdza się, że plany sprzedażowe Eko-Okien na ten rok, zapowiadane na przekroczenie granicy 4 mld zł, powinny zostać zrealizowane. Nawet jeśli spodziewamy się w kraju dużego spadku popytu na stolarkę w II półroczu br., to Eko-Okna odczują to znacznie łagodniej, gdyż ponad 80 proc. swojej sprzedaży realizują poza granicami Polski. Tam spadki będą niższe, gdyż działają Krajowe Programy Odbudowy, których elementem jest termorenowacja budynków, a w tym wymiany okien na nowe.

Eko-Okna nie zaniedbują jednak także rynku krajowego, dostrzegając duży potencjał polskich programów dotacyjnych. W swojej komunikacji firma zachęca klientów do sięgania po środki z programu Czyste Powietrze i wskazuje na rozwiązania konstrukcyjne okien, które wymagania tego programu spełniają. „Skorzystaj z dopłaty na wymianę stolarki w mieszkaniach i domach. Możesz zyskać nawet 90% zwrotu inwestycji!” – zapewnia klientów na swojej stronie internetowej. Sprawdziliśmy – jest to zgodne z prawdą. Nie wiemy czy to hasło pojawi się na tablicach bilboardowych, ale Michał Maciejewski, dyrektor zarządzający Eko-Okien, potwierdza celowość tych działań:

Michał Maciejewski - Eko-OknaEko-Okna S.A. od lat są obecne we wszystkich programach mających na celu ograniczenie wydatkowania, szczególnie na ogrzewanie. Czyste Powietrze szczególnie przykuło naszą uwagę, ponieważ jako producent oferujemy klientom okna i drzwi, które najprościej rzecz ujmując – pomogą im zaoszczędzić. Nasze produkty są idealne dla termomodernizacji domu i mieszkania.

Zobacz również

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Producenci stolarki w różny sposób przygotowują się na trudniejszy okres na rynku. Perfectdoor postawił na integrację procesów produkcyjnych i ochronę miejsc pracy.

Glasstec 2022 – zobacz naszą fotorelację

Glasstec 2022 – zobacz naszą fotorelację

Za nami targi Glasstec 2022 - to wiodąca na świecie impreza branży szklarskiej, która odbyła się po raz pierwszy po czteroletniej przerwie.

Partnerstwo na trudniejszy czas

Partnerstwo na trudniejszy czas

Dormakaba, światowy potentat w zakresie systemów zabezpieczeń i kontroli dostępu oraz wrocławska firma Polsystem, oferująca systemy kontroli czasu pracy, kontroli dostępu i urządzenia je obsługujące, nawiązały ostatnio współpracę produktową.

1