EKO-OKNA kandydatem Parkietu na warszawską Giełdę

Red.: |Data publikacji:

Rok 2019 był dla Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych wyjątkowo niekorzystny – odnotowano w nim debiuty zaledwie dwóch spółek. Gorzej już być nie może, stąd analitycy spodziewają się, że kolejne lata będą już lepsze pod tym względem, poszukując nawet potencjalnych spółek mających potencjał do przyszłego giełdowego debiutu.

Redakcja dziennika Parkiet przygotowała więc listę 100 polskich spółek, które mogłyby być dobrymi kandydatami na Giełdę, ponieważ dynamicznie rozwijały się w ostatnich latach i regularnie poprawiały swoje wyniki. Przemawia za nimi również skala ich działalności, rentowność biznesu i zdrowy bilans. Wśród tej setki znalazły się trzy przedsiębiorstwa branży stolarki, z okiennym liderem: spółką Eko-Okna z Kornic. Przedsiębiorstwo to rozwija się w ostatnich latach niezwykle dynamicznie, a w najnowszym rankingu Centrum Analiz Branżowych zajęło wysoką 8. lokatę wśród 200 najbardziej dynamicznych firm związanych z branżą stolarki budowlanej. Potwierdza to jedynie, że gdyby tylko zechciała to spółka z Kornic byłaby jednym z lepszych kandydatów do debiutu na giełdowym parkiecie.

Jeszcze wyżej niż Eko-Okna, które w zestawieniu dziennika Parkiet zajęły 89. miejsce uzyskując 297,1 punktów, znalazły się spółki: Sonarol i Wikęd. Sonarol z Łomży, który w ub. roku miał przychody w wysokości 230 mln zł zajął w nim 75. miejsce z ilością 309,3 punktów. W rankingu CAB najbardziej dynamicznych zajął 64. lokatę. Najwyżej na liście Parkietu znalazła się natomiast pomorska spółka Wikęd, producent drzwi, który w roku 2018 odnotował niemal 160 mln zł przychodów. W zestawieniu Parkietu zajęła ona 46. miejsce (340,15 pkt.), ale w rankingu CAB, opublikowanym w grudniowym wydaniu Forum Branżowego znalazła się już na 9.

Lista 100 spółek, które zdaniem dziennika Parkiet mogłyby liczyć na udany debiut na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych zawiera zaledwie 3 przedsiębiorstwa produkujące stolarkę. Spoglądając jednak na ranking CAB zawierający listę najbardziej dynamicznych firm tej branży, z pewnością znajdziemy co najmniej kilka kolejnych, które niczym im nie ustępują. A znajdziemy je już w grudniowym wydaniu naszego miesięcznika. Na biurkach jeszcze przed Świętami – zachęcamy do lektury.

Zobacz również

Akzo Nobel optymistycznie o rynku farb proszkowych w tym roku

Akzo Nobel optymistycznie o rynku farb proszkowych w tym roku

Akzo Nobel podsumowało wyniki z pierwszego kwartału. Spółka odnotowała niewielki spadek w sprzedaży, ale prognozuje wzrost popytu na farby.

Assa Abloy kończy produkcję w Bielsku

Assa Abloy kończy produkcję w Bielsku

Assa Abloy Mercor Doors wygasza produkcję w fabryce w Bielsku. Działalność będzie przeniesiona do zakładu w Dobrzeniu Wielkim.

Arbonia przeznaczy 200 mln euro na rozwój segmentu drzwi

Arbonia przeznaczy 200 mln euro na rozwój segmentu drzwi

Grupa Arbonia poinformowała o podjęciu ostatecznej decyzji co do sprzedaży dywizji klimatu firmie Midea Electrics Netherlands. Pierwsze kroki związane ze zbyciem były podjęte na początku tego roku.

1