E-wniosek o dotacje na wymianę stolarki już dostępny!

Red.: |Data publikacji:

Wnioski o dofinansowanie w programie „Czyste powietrze” można już składać cyfrowo. Od 10 czerwca dostępna jest taka opcja w serwisie gov.pl. Czy pomoże to w pobudzeniu popytu na stolarkę?

Program „Czyste powietrze” przechodzi w ostatnich miesiącach modyfikacje, pisaliśmy o tym m.in. TUTAJ. Projekt, który rozpoczął się w 2018 r., a którego celem było wspieranie termomodernizacji, poprzez m.in. wymianę stolarki, nie cieszył się popularnością. Było to spowodowane przede wszystkim skomplikowaną częścią formalną przy wypełnianiu wniosku.

Urzędnicy wprowadzili kilka zmian, które ułatwią staranie się o dotacje. Od 10 czerwca można wypełnić formularze online. Jest to z pewnością duże ułatwienie dla wielu ludzi, którzy myśleli o poprawie efektywności energetycznej budynku i na przykład o wymianie okien czy drzwi, a nie mieli czasu by odwiedzić urzędy.

Oprócz wypełnienia wniosku online, należy dołączyć wymagane załączniki, a także złożyć podpis tzw. zaufany. Jeśli wnioskodawca nie ma profilu zaufanego, to:

nadal funkcjonuje dotychczasowa ścieżka. Przy tej opcji należy zalogować się na Portalu Beneficjenta dostępnym na stronie internetowej właściwego wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Należy wypełnić wniosek, który po wydrukowaniu i podpisaniu, wraz z załącznikami, trzeba dostarczyć w wersji papierowej do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub gminy.

Strona na której dostępne są wnioski online:
https://www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-programu-czyste-powietrze

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1