Dynamiczny rozwój firmy Centor w Polsce

Red.: |Data publikacji:

Centor zdecydował się na kontynuację swojej działalności w Polsce. Firma przedłużyła właśnie z Segro umowę najmu powierzchni produkcyjnej pod Strykowem na kolejne cztery lata.

Centor wprowadził się do Logistics Park Stryków pod koniec 2016 r. Firma ma swoją główną siedzibę w Australii i zdecydowała się cztery lata temu przenieść produkcję w Europie z Wielkiej Brytanii do Polski. W naszym kraju obecnie są obsługiwane rynki europejskie, a także częściowo Stanów Zjednoczonych i Bliskiego Wschodu. Oddział brytyjski działa nadal, jednak ma on zasięg lokalny.

Pod Strykowem firma korzysta z ponad 3,4 tys. mkw. powierzchni produkcyjnej. Są tu wytwarzane drzwi tarasowe i osłony, a flagowym produktem są drzwi tarasowe zintegrowane, zawierające wbudowane moskitiery, rolety i okucia. Centor w ciągu czterech lat może mówić o co najmniej podwojeniu wielkości produkcji. Firma wprowadza do sprzedaży nowe wyroby, nawiązuje też współpracę z polskimi producentami stolarki. Wśród partnerów firmy są m.in. Fasada, Swisstec czy Filplast.

Centor, produkcja w zakładzie pod Strykowem

Minione miesiące także były dotkliwe dla Centora pod kątem sprzedaży. Szczególnie dlatego, że w kilku europejskich krajach doszło do zupełnego wstrzymania działalności. Firma około 90 proc. swoich wyrobów eksportuje, w dodatku do wielu krajów, dlatego ma zdywersyfikowane kanały sprzedaży. Pozwala to na utrzymanie równowagi w wynikach handlowych.

Zobacz również

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro boleśnie odczuwa spadek koniunktury na rynku budowlanym. Mniejsza ilość zamówień powoduje, że firma nie ma obecnie pracy dla wszystkich pracowników.

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

Jak poinformowała nas firma Sun Winner, w okresie letnim znacznie zwiększyła się dynamika hurtowej sprzedaży pergoli. Przedsiębiorstwo z Łomży zakłada, że w tym roku uda mu się znacznie poprawić wyniki w porównaniu z sezonem 2021.

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

W ostatnim tygodniu naszego konkursu Mecenas Sportu na fotelu absolutnego lidera rozsiadł się zawierciański klub siatkówki Aluronu. Kibice tej drużyny oddali niemal 3 700 głosów.

1