Centor zdecydował się na kontynuację swojej działalności w Polsce. Firma przedłużyła właśnie z Segro umowę najmu powierzchni produkcyjnej pod Strykowem na kolejne cztery lata.
Centor wprowadził się do Logistics Park Stryków pod koniec 2016 r. Firma ma swoją główną siedzibę w Australii i zdecydowała się cztery lata temu przenieść produkcję w Europie z Wielkiej Brytanii do Polski. W naszym kraju obecnie są obsługiwane rynki europejskie, a także częściowo Stanów Zjednoczonych i Bliskiego Wschodu. Oddział brytyjski działa nadal, jednak ma on zasięg lokalny.
Pod Strykowem firma korzysta z ponad 3,4 tys. mkw. powierzchni produkcyjnej. Są tu wytwarzane drzwi tarasowe i osłony, a flagowym produktem są drzwi tarasowe zintegrowane, zawierające wbudowane moskitiery, rolety i okucia. Centor w ciągu czterech lat może mówić o co najmniej podwojeniu wielkości produkcji. Firma wprowadza do sprzedaży nowe wyroby, nawiązuje też współpracę z polskimi producentami stolarki. Wśród partnerów firmy są m.in. Fasada, Swisstec czy Filplast.

Minione miesiące także były dotkliwe dla Centora pod kątem sprzedaży. Szczególnie dlatego, że w kilku europejskich krajach doszło do zupełnego wstrzymania działalności. Firma około 90 proc. swoich wyrobów eksportuje, w dodatku do wielu krajów, dlatego ma zdywersyfikowane kanały sprzedaży. Pozwala to na utrzymanie równowagi w wynikach handlowych.
Zobacz również
XVI Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu
XVI Kongres Stolarki Polskiej odbędzie się 14 maja 2026 roku w Hotelu Warszawianka w Jachrance.
Kwietniowe Forum100 w opiniach uczestników
Uczestnicy konferencji Forum100 po raz kolejny dyskutowali na temat sytuacji w branży stolarki. Zapytaliśmy gości spotkania o to, jakie informacje były dla nich najbardziej interesujące.
Firmy branży stolarki wyróżnione certyfikatem „Gwiazdy Rankingu Buildera”
Po raz czwarty redakcja miesięcznika „Builder” oraz PwC Polska przyznały certyfikaty "Gwiazdy Rankingu Buildera". Wśród nagrodzonych nie mogło zabraknąć firm z branży okienno-drzwiowej.



