Dynamiczne zmiany przed zarządcami wspólnot i spółdzielni

Red.: PG |Data publikacji: 2019-07-14

Już we wrześniu w Warszawie eksperci w dziedzinie prawa, finansów, zarządzania i budownictwa spotkają się, by omówić dynamiczne zmiany prawne i organizacyjne stawiane przed zarządcami wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. To odpowiedź na potrzebę dostosowania się do wprowadzanych przemian.

W dniu 21 września 2019 r. w hotelu Novotel w Warszawie odbędzie się Ogólnopolski Kongres Zarządców Nieruchomości i Spółdzielni Mieszkaniowych. Zarządzanie nieruchomościami zostanie podczas tego wydarzenia omówione od strony prawnej, technicznej i finansowej. To okazja, by zasięgnąć fachowych porad, poznać opinie ekspertów, najaktualniejsze przepisy i wziąć udział w indywidualnych konsultacjach ze specjalistami.

Najlepsi eksperci w dziedzinach takich, jak prawo, finanse, zarządzanie i budownictwo odpowiedzą na następujące zagadnienia:

  • Jak zabezpieczyć miejsca parkingowe przed nieuprawnionym korzystaniem przez osoby spoza spółdzielni lub wspólnoty
  • Najkorzystniejsze źródła z których zarządca lub spółdzielnia mogą uzyskać dofinansowanie na bieżące naprawy, remonty i inwestycje
  • Windykacja należności – najszybsze i najtańsze metody odzyskiwania należnych opłat
  • Jakie podstawy prawne regulują wprowadzenie monitoringu wizyjnego przez zarządców i spółdzielnie – ograniczenia w korzystaniu z monitoringu wizyjnego w kontekście RODO
  • Jakie błędy podczas remontów najczęściej zagrażają bezpieczeństwu budynku – jaka odpowiedzialność spoczywa na zarządcy, a jaka na wykonawcy
  • Z jakich przyczyn powstają pęknięcia, nieszczelności i mostki termiczne – czy zarządca jest w stanie im zapobiegać lub w prosty sposób eliminować w trakcie eksploatacji

Wśród prelegentów są m.in.:

  • Adwokat Andrzej Kulak – w praktyce zawodowej zajmuje się sprawami z zakresu prawa cywilnego oraz gospodarczego, ze szczególnym uwzględnieniem procesów budowlanych, prac projektowych i nieruchomości.
  • Katarzyna Mateja -Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Specjalizuje się w zakresach  specjalności Inżynieria Miejska, Inżynieria Procesów Budowlanych oraz Technologia i Zarządzanie w Budownictwie.
  • Rafał Ostrowski – główny księgowy spółdzielni mieszkaniowej zarządzającej zasobami własnymi i wspólnotami. Doradca podatkowy, od wielu lat czynnie zajmujący się zarządzaniem nieruchomościami.
  • Krzysztof Filipiak – doświadczony inżynier budownictwa oraz inżynier nadzoru właścicielskiego.

Wymienieni eksperci będą do dyspozycji gości przez cały dzień – skorzystać będzie można  z porad prawnych i technicznych.

Szczegóły na stronie wydarzenia.

 

Zobacz również

Zmarł były dyrektor Stolbudu Włoszczowa

Zmarł były dyrektor Stolbudu Włoszczowa

W poniedziałek 13 stycznia we Włoszczowie zmarł w wieku 71 lat Stanisław Rosiak, wieloletni dyrektor i prezes zarządu Stolbud SA.

Najpopularniejsze teksty 2019 r.

Najpopularniejsze teksty 2019 r.

Jaki był rok 2019 dla branży stolarki? Nasz przegląd najpopularniejszych i najciekawszych tekstów z ubiegłego roku jest odpowiedzią na to pytanie. Mieliśmy dobre wiadomości z polskiego rynku i z rynków zagranicznych, głośny konflikt właścicielski i upadek kilku firm z branży. Zapraszamy do informacyjnego przeglądu 2019 r.

Związek POiD patronuje akcji #KlientBezpieczny

Związek POiD patronuje akcji #KlientBezpieczny

Biuro Związku Polskie Okna i Drzwi poinformowało właśnie o podjęciu współpracy ze Stowarzyszeniem Dom Bezpieczny i objęciu patronatem najnowszej akcji Stowarzyszenia: #Klient Bezpieczny. Pierwsza konferencja prasowa już jutro.

1