W Grupie Rehau wkrótce nastąpią duże zmiany. Firma utworzy dwie spółki, na fotelu prezesa zasiądzie także nowa osoba.
W Rehau Group zmieni się prezes. Z tego stanowiska odchodzi Jobst Wagner, który przez 20 lat stał na czele Rady Nadzorczej Rehau. Stery w firmie od 1 lipca przejmie jego brat, Veit Wagner. Jednak Jobst Wagner nie odchodzi z zarządu, zajmie stanowisko wiceprezesa, które obecnie piastuje jego brat.

Rehau Group przechodzi też zmiany w strukturze. Firma zdecydowała się utworzyć dwie firmy: Rehau Automotive i Rehau Industries, które zostały wyodrębnione z Rehau AG + Co. Zarząd uzasadnia zmiany tym, że dywizja motoryzacyjna bardzo różni się od innych dywizji w Grupie. Chodzi tu o model biznesowy, sieć klientów czy organizację wewnętrzną. Natomiast nowa spółka Rehau Industries składać się będzie z działów: Building Solutions (rozwiązania budowlane), Window Solutions (rozwiązania okienne), Furniture Solutions (rozwiązania meblarskie) i Industrial Solutions (rozwiązania przemysłowe).
Firma planuje, że zmiany w strukturach firmy zakończą się w pierwszej połowie 2022 r. Rehau informuje także, że wszystkie umowy z pracownikami pozostaną bez zmian. Zmiany w centrali Grupy Rehau nie wpłyną na działalność polskiego oddziału, tym bardziej, że w naszym kraju nie są oferowane rozwiązania w dywizji motoryzacyjnej.
Zobacz również
Hydro notuje wzrost w 2025 r.
Hydro podsumowało 2025 r. Spółka odnotowała w tym okresie wzrost zysków i przychodów. Odbyło się to m.in dzięki redukcji kosztów.
Fensterbau Frontale 2026 – już za niewiele ponad miesiąc
Już za niewiele ponad miesiąc czeka nas jedna z najważniejszych imprez branży stolarki – Fensterbau Frontale 2026, zaplanowane od 24 do 27 marca.
Diamenty Forbesa rozdane. Liczna reprezentacja branży z nagrodami
Miesięcznik "Forbes" przyznał wyróżnienia w rankingu "Diamenty Forbes 2026". Wśród nagrodzonych jest blisko 60 firm z branży stolarki budowlanej.



