DTM z Bydgoszczy planuje ekspansję zagraniczną. Firma zamierza w pierwszej kolejności zwiększyć sprzedaż na rynku niemieckim i w tym celu pracuje nad nową kampanią reklamową.
DTM to producent m.in. automatyki do bram i systemów kontroli dostępu. Firma ma swoją siedzibę w Bydgoszczy, gdzie znajduje się także zakład produkcyjny. W ostatnim czasie w przedsiębiorstwie postanowiono, by zwiększyć eksport, w pierwszej kolejności do Niemiec. DTM chce przede wszystkim oferować na tym rynku automatykę bramową. Obecnie przedstawiciele polskiej firmy prowadzą rozmowy z niemieckim dystrybutorem, który już bezpośrednio będzie oferował produkty niemieckim klientom.

Firma planuje także przeprowadzić kampanię reklamową w Niemczech. Rozpocznie się ona w kwietniu. W branżowych pismach pojawią się reklamy, ale także akcja prowadzona będzie w Internecie, gdzie będą stosowane takie narzędzia, jak np. marketing śledzący. Jednym z pomysłów na promocję jest także uczestnictwo w targach osłonowych R+T, które odbędą się w 2021 r. w Stuttgarcie.
Na rynku niemieckim jest obecnie wiele firm, które proponują automatykę bramową. Co zatem DTM System ma wyjątkowego do zaproponowania niemieckiemu klientowi? Jak oceniają przedstawiciele firmy, zaletą polskiej firmy jest bardzo atrakcyjny dla klienta za Odrą stosunek ceny do jakości. Jest to pewna przewaga nad innymi, lokalnymi firmami.
Zobacz również
Forum Webinar – nowości na sezon 2026
Anna Domańska i Paweł Gregorczyk opowiedzieli o nowościach branży stolarki w I połowie 2026 roku. Forum Webinar odbył się w czwartek 21 maja, partnerem wydarzenia była firma RAILING.
Nowe władze POiD i tematy XVI Kongresu Stolarki Polskiej
XVI Kongres Stolarki Polskiej: nowe władze POiD, konkurencyjność branży, sukcesja, sprzedaż i wnioski z debaty o rynku stolarki.
Ulica Leszka Gierszewskiego 1 nowym adresem Drutexu
Drutex pod nowym adresem. Na cześć założyciela, od czwartku 14 maja, siedziba firmy zlokalizowana jest przy ulicy Leszka Gierszewskiego 1.



