Drutex zarabia i zbroi się dalej

Red.: |Data publikacji:

Bytowski Drutex przekroczy w tym roku próg miliarda zł przychodów, a jak zapewnia kierownictwo firmy przekroczony również zostanie próg 100 milionów zł wypracowanego zysku netto. Rekordowe wyniki osiągnięte zostaną pomimo dużego programu inwestycyjnego, który firma realizuje w tym roku.

W ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy 2020 Drutex wydał na inwestycje ponad 72 mln zł.  Ruszył już dział wtryskarek oraz jedna z najnowocześniejszych w Europie malarnia proszkowa. Rozpoczęto także budowę nowego biurowca, na co przeznaczono ponad 50 mln zł, oraz magazynu wysokiego składowania. Przedstawiciele firmy zdradzają jednocześnie, że w planach jest kolejna hala produkcyjna o powierzchni 7 ha, której budowa ruszy w przyszłym roku.

W ostatnich dniach Drutex wbił przysłowiowe łopaty pod nową inwestycję. Będzie to magazyn wysokiego składowania o łącznej kubaturze blisko 50 tys. mkw. wraz z zapleczem technicznym i socjalnym oraz baterią silosów zewnętrznych i infrastrukturą towarzyszącą. Budynek zostanie wyposażony w inteligentny, automatyczny system magazynowania oparty na regałach paletowych.

Leszek Gierszewski, prezes i założyciel firmy Drutex: Ta inwestycja, to kolejny etap rozwoju firmy. Zdobywamy nowych klientów, zwiększamy produkcję, więc konieczne jest również poszerzanie bazy magazynowej, w tym przeznaczonej do przechowywania komponentów używanych w produkcji m. in. naszych profili PVC. To niezwykle istotne w kontekście zabezpieczenia ciągłości produkcji i łańcucha dostaw.

 

Inwestycja realizowana jest przez Grupę Kapitałową Pekabex.

Pomimo niepewnego, pandemicznego roku Drutex nie tylko, że nie zwalniał pracowników, to nawet znacząco zwiększył zatrudnienie. W ostatnich miesiącach firma przyjęła kilkuset nowych pracowników i dziś   zatrudnia 3850 osób.

Zobacz również

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice opublikował swój pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju. Firma prezentuje w nim nową strategię rozwoju.

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Dako otworzył właśnie swój nowy showroom w swojej siedzibie w Nowym Sączu. Także Aluprof inwestuje w salon, który otworzy w Wietnamie.

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Compremum podliczyło wyniki ze sprzedaży za trzy kwartały. Spółka osiągnęła sprzedaż ponad 167 mln zł, w tym 13 proc. to stolarka.

1