Drutex zarabia i zbroi się dalej

Red.: |Data publikacji:

Bytowski Drutex przekroczy w tym roku próg miliarda zł przychodów, a jak zapewnia kierownictwo firmy przekroczony również zostanie próg 100 milionów zł wypracowanego zysku netto. Rekordowe wyniki osiągnięte zostaną pomimo dużego programu inwestycyjnego, który firma realizuje w tym roku.

W ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy 2020 Drutex wydał na inwestycje ponad 72 mln zł.  Ruszył już dział wtryskarek oraz jedna z najnowocześniejszych w Europie malarnia proszkowa. Rozpoczęto także budowę nowego biurowca, na co przeznaczono ponad 50 mln zł, oraz magazynu wysokiego składowania. Przedstawiciele firmy zdradzają jednocześnie, że w planach jest kolejna hala produkcyjna o powierzchni 7 ha, której budowa ruszy w przyszłym roku.

W ostatnich dniach Drutex wbił przysłowiowe łopaty pod nową inwestycję. Będzie to magazyn wysokiego składowania o łącznej kubaturze blisko 50 tys. mkw. wraz z zapleczem technicznym i socjalnym oraz baterią silosów zewnętrznych i infrastrukturą towarzyszącą. Budynek zostanie wyposażony w inteligentny, automatyczny system magazynowania oparty na regałach paletowych.

Leszek Gierszewski, prezes i założyciel firmy Drutex: Ta inwestycja, to kolejny etap rozwoju firmy. Zdobywamy nowych klientów, zwiększamy produkcję, więc konieczne jest również poszerzanie bazy magazynowej, w tym przeznaczonej do przechowywania komponentów używanych w produkcji m. in. naszych profili PVC. To niezwykle istotne w kontekście zabezpieczenia ciągłości produkcji i łańcucha dostaw.

 

Inwestycja realizowana jest przez Grupę Kapitałową Pekabex.

Pomimo niepewnego, pandemicznego roku Drutex nie tylko, że nie zwalniał pracowników, to nawet znacząco zwiększył zatrudnienie. W ostatnich miesiącach firma przyjęła kilkuset nowych pracowników i dziś   zatrudnia 3850 osób.

Zobacz również

Ruszyła 28. edycja konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

Ruszyła 28. edycja konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

28. edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” już się rozpoczęła. Nowe i modernizowane inwestycje można zgłaszać do 29 lutego 2024 r.

Yawal otwiera showroom w Warszawie

Yawal otwiera showroom w Warszawie

7 grudnia firma Yawal dokonała uroczystego otwarcia nowoczesnego showroomu zlokalizowanego w Warszawie na terenie Centrum Praskiego „Koneser”. Wśród zaproszonych gości znalazła się też redakcja „Forum Branżowego”.

NorDan zwiększy wydajność produkcji

NorDan zwiększy wydajność produkcji

NorDan w dwóch zakładach w Polsce zainstalował nowy system informatyczny, który ma wpłynąć na zwiększenie efektywności produkcji.

1