Drutex zarabia i zbroi się dalej

Red.: AK |Data publikacji: 2020-12-04

Bytowski Drutex przekroczy w tym roku próg miliarda zł przychodów, a jak zapewnia kierownictwo firmy przekroczony również zostanie próg 100 milionów zł wypracowanego zysku netto. Rekordowe wyniki osiągnięte zostaną pomimo dużego programu inwestycyjnego, który firma realizuje w tym roku.

W ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy 2020 Drutex wydał na inwestycje ponad 72 mln zł.  Ruszył już dział wtryskarek oraz jedna z najnowocześniejszych w Europie malarnia proszkowa. Rozpoczęto także budowę nowego biurowca, na co przeznaczono ponad 50 mln zł, oraz magazynu wysokiego składowania. Przedstawiciele firmy zdradzają jednocześnie, że w planach jest kolejna hala produkcyjna o powierzchni 7 ha, której budowa ruszy w przyszłym roku.

W ostatnich dniach Drutex wbił przysłowiowe łopaty pod nową inwestycję. Będzie to magazyn wysokiego składowania o łącznej kubaturze blisko 50 tys. mkw. wraz z zapleczem technicznym i socjalnym oraz baterią silosów zewnętrznych i infrastrukturą towarzyszącą. Budynek zostanie wyposażony w inteligentny, automatyczny system magazynowania oparty na regałach paletowych.

Leszek Gierszewski, prezes i założyciel firmy Drutex: Ta inwestycja, to kolejny etap rozwoju firmy. Zdobywamy nowych klientów, zwiększamy produkcję, więc konieczne jest również poszerzanie bazy magazynowej, w tym przeznaczonej do przechowywania komponentów używanych w produkcji m. in. naszych profili PVC. To niezwykle istotne w kontekście zabezpieczenia ciągłości produkcji i łańcucha dostaw.

 

Inwestycja realizowana jest przez Grupę Kapitałową Pekabex.

Pomimo niepewnego, pandemicznego roku Drutex nie tylko, że nie zwalniał pracowników, to nawet znacząco zwiększył zatrudnienie. W ostatnich miesiącach firma przyjęła kilkuset nowych pracowników i dziś   zatrudnia 3850 osób.

Zobacz również

Najlepsze wpisy z Pressroomu

Najlepsze wpisy z Pressroomu

Przedstawiamy subiektywną listę najciekawszych wieści z firm, które opublikowaliśmy w ostatnim czasie. Jednocześnie zapraszamy do lektury całego działu Pressroom, w którym można odkryć jeszcze więcej ciekawych treści.

Jak klienci indywidualni w Polsce kupują okna?

Jak klienci indywidualni w Polsce kupują okna?

Centrum Analiz Branżowych przygotowało nowy raport, który sprawdza, jak Polacy kupują okna. Analizie poddano ścieżki zakupowe inwestorów indywidualnych, od pojawienia się potrzeby, aż po wrażenia po zakupie.

Dni Budownictwa i Architektury 2021

Dni Budownictwa i Architektury 2021

W dniach 1-4 lutego 2021 r. odbywać się będą Dni Budownictwa i Architektury organizowane przez grupę MTP. Mają one wypełnić lukę po przeniesionych na listopad targach BUDMA.

1