Dovista otworzyła drugą linię do malowania proszkowego

Autor: |Data publikacji:

Dovista otworzyła 20 maja druga linię do malowania proszkowego. Znajduje się ona na terenie tzw. Wioski Okiennej w Wędkowych. Dzięki tej inwestycji firma podwoi swoje moce produkcyjne.

Największy producent okien w Polsce uroczyście otworzył właśnie drugą linię do malowania proszkowego. Inwestycja powstała na terenie fabryki w Wędkowych i kosztowała ok. 20 mln zł. Dzięki nowej linii moce firma podwoi swoje moce produkcyjne. Przy tej linii zatrudnienie znajdzie 40 pracowników. Nowa linia do malowania proszkowego znajduje się w budynku, który fabryka otworzyła w 2016 r. (jego powierzchnia wynosi 10 tys. mkw.).

W Wędkowych, położonych ok. 50 km od Gdańska, znajduje się osiem hal fabrycznych Dovisty. Firma produkuje tu okna i drzwi marek Rationel i Velfac. W latach 2015-2017 Dovista wydała na inwestycje ponad 100 mln zł. W ramach tych prac zbudowała m.in. halę wyposażoną w pierwszą, nowoczesną linę do malowania proszkowego, która została otwarta w 2016 r. Obecnie łączna powierzchnia wszystkich fabryk wynosi 107 tys. mkw., natomiast w fabryce pracuje 2400 osób. Dovista wraz z Grupą Velux należą do holdingu VKR z Danii.

Zobacz również

XVI Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XVI Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XVI Kongres Stolarki Polskiej odbędzie się 14 maja 2026 roku w Hotelu Warszawianka w Jachrance.

Kwietniowe Forum100 w opiniach uczestników

Kwietniowe Forum100 w opiniach uczestników

Uczestnicy konferencji Forum100 po raz kolejny dyskutowali na temat sytuacji w branży stolarki. Zapytaliśmy gości spotkania o to, jakie informacje były dla nich najbardziej interesujące.

Firmy branży stolarki wyróżnione certyfikatem „Gwiazdy Rankingu Buildera”

Firmy branży stolarki wyróżnione certyfikatem „Gwiazdy Rankingu Buildera”

Po raz czwarty redakcja miesięcznika „Builder” oraz PwC Polska przyznały certyfikaty "Gwiazdy Rankingu Buildera". Wśród nagrodzonych nie mogło zabraknąć firm z branży okienno-drzwiowej.