Dovista kupuje lidera niemieckiego rynku okien z PCW

Autor: |Data publikacji:

Dovista zamierza kupić Weru Group. To jeden z największych producentów okien z PCW w Niemczech.

Dovista A/S poinformowała właśnie, że zawarła porozumienie z HIG Capital, firmą typu private equity, w sprawie przejęcia Weru Group. Niemiecki producent należy od 2014 r. do HIG Capital, od tego czasu przeszedł duże zmiany, w tym modernizację i cyfryzację zakładów produkcyjnych. Dovista, specjalizująca się w produkcji stolarki drewnianej i aluminiowej, dzięki akwizycji stanie się od razu liczącym graczem na niemieckim rynku okien tworzywowych. Obie firmy – Dovista i HIG Capital czekają obecnie na zatwierdzenie transakcji przez urzędy antymonopolowe w Niemczech i Austrii.

Siedziba Weru Group, Rudersberg, Niemcy

Zarząd Dovisty przyznaje, że dzięki akwizycji Weru poszerzy swoje portfolio produktów. Skandynawska firma także umocni swoją pozycję na rynku okien z PCW w Niemczech i w Europie Środkowej. Weru Group ma siedzibę w Rudersberg, a obroty firmy za 2019 r. wyniosły ponad 157 mln euro. W Weru pracuje 1100 pracowników w trzech zakładach produkcyjnych w Niemczech. Ponadto firma współpracuje z 1700 specjalizującymi się w stolarce sprzedawcami.

Maksymilian Miros z Centrum Analiz Branżowych komentuje:

Dovista wyraźnie szuka nowych obszarów  działalności. Do tej pory grupa aktywna była przede wszystkim w krajach Europy Północnej. Przejęcie Weru oraz niedawny zakup dywizji okien od Arbonii świadczy o tym, że Dovista nie tylko wychodzi z przytupem poza obszar okien drewnianych, ale także poszerza geograficzny zasięg działania o kraje niemieckojęzyczne oraz kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Przypomnijmy, że w Polsce czy na Litwie Dovista ma duże zakłady produkcyjne, ale sprzedaż prowadziła niemal wyłącznie w Skandynawii oraz Wielkiej Brytanii. Przejęcie Weru umacnia Dovistę na pozycji największej grupy okien pionowych w Europie.

 

Zobacz również

Konkurs kalendarzy rozstrzygnięty! Poznaj zwycięzców

Konkurs kalendarzy rozstrzygnięty! Poznaj zwycięzców

Zakończyła się siódma edycja naszego dorocznego konkursu na najlepsze kalendarze branży stolarki. Internauci wybrali zwycięzców poszczególnych kategorii. Konkurs kalendarzy - sprawdź wyniki!

Diamenty Forbesa – znamy laureatów 2025

Diamenty Forbesa – znamy laureatów 2025

Diamenty Forbesa wskazują firmy w najlepszej kondycji finansowej. Organizator ogłosił właśnie, które z nich zostały wyróżnione w tegorocznej, już siedemnastej, edycji. Statuetki będą wręczane na galach, które odbędę się wiosną i latem roku 2025. Wśród docenionych są również przedstawiciele branży stolarki.

Wystawcy na targach Budma/WinDoor-Tech 2025 (Zdjęcia)

Wystawcy na targach Budma/WinDoor-Tech 2025 (Zdjęcia)

Trwają targi Budma/Windoor-Tech 2025, w których uczestniczy wiele firm branży stolarki. Przygotowaliśmy dla Was galerię zdjęć ze stoisk wystawców poznańskich targów.