Dormakaba uruchamia kolejne elektrownie fotowoltaiczne

Red.: |Data publikacji:

Dormakaba w tym roku uruchomiła już trzy elektrownie fotowoltaiczne w swoich zakładach produkcyjnych. Spowodują one 25-procentowe oszczędności w emisji CO2.

Jak informuje koncern Dormakaba, w 2024 roku zostały uruchomione kolejne trzy elektrownie fotowoltaiczne, zamontowane na dachach zakładów w Azji.

Dormakaba inwestuje w Azji

Instalacja w miejscowości Melaka (Malezja) składa się z 1020 modułów, ma wytwarzać rocznie 826 MWh energii i zmniejszyć emisję zakładu o 540 ton CO2e. W Suzhou (Chiny) jest 2258 paneli o rocznej mocy 1216 MWh, co stanowi oszczędność 762 ton. Trzecia instalacja znajduje się w Taishan (Chiny), składa się z 17 675 modułów, oczekiwana roczna produkcja to 9050 MWh i oszczędność 5671 ton CO2e. Łącznie wymienione instalacje obejmują prawie 21 tys. modułów i mają generować ponad 11 tys. MWh energii elektrycznej rocznie. Odpowiada to prawie 7 tys. ton ekwiwalentu CO2.

Dormakaba kontynuuje inwestycje w fotowoltaikę

Jest to już kolejna tego rodzaju inwestycja szwajcarskiej grupy. W ciągu ostatnich lat zostało uruchomionych 440 modułów fotowoltaicznych w Chennai (Indie), a instalacja pokrywa 100 proc. zapotrzebowania zakładu na energię elektryczną. Ponadto panele zainstalowano również na dachach fabryk w Greater Noida (Indie) – pokrywają 15 proc. oraz Senai (Malezja) – 42 proc.

W ten sposób Dormakaba realizuje swój plan ochrony klimatu, zakładający redukcję emisji operacyjnych o 42 proc. do 2030 r., biorąc za wartość bazową 74 770 ton ekwiwalentu CO2 w roku finansowym 2019/20.

Zobacz również

Kolejny miesiąc ze spadkami cen w PSB

Kolejny miesiąc ze spadkami cen w PSB

PSB podsumowało ceny w marketach budowlanych w marcu. To kolejny miesiąc z rzędu, w którym PSB odnotowuje spadek dynamiki wzrostu cen.

Aliplast uruchomił wielką instalację fotowoltaiczną

Aliplast uruchomił wielką instalację fotowoltaiczną

Aliplast uruchomił dużą farmę fotowoltaiczną. Jej moc wynosi 2,5 MW. Praca trwała kilka miesięcy i podzielona była na wiele etapów.

Rośnie popyt na elektrownie balkonowe

Rośnie popyt na elektrownie balkonowe

Liczba tzw. elektrowni balkonowych w krajach DACH szybko rośnie. Montaż paneli fotowoltaicznych o niewielkiej mocy i w systemie plug-in nie wymaga specjalnych zezwoleń.

1