Dormakaba w Polsce zamknęła w czerwcu rok finansowy. Firma zrealizowała plan z nadwyżką. Natomiast w centrali w Szwajcarii zarząd wybrał nowego dyrektora generalnego.
W minionym półroczu dla Dormakaba w Polsce najtrudniejszy był kwiecień i maj. Firma zanotowała w tych miesiącach spadki w sprzedaży. Jednak bardzo dobry pod kątem przychodów okazał się czerwiec. Przedsiębiorstwo zamyka rok finansowy w czerwcu i okazało się, że udało się nadrobić straty, co więcej, firma zamknęła okres rozliczeniowy z dużą nadwyżką. Jak podaje Dormakaba, wyniki są rekordowo dobre. Te dane wynikają prawdopodobnie z faktu, że projekty budowlane, które były wstrzymane od kwietnia, w czerwcu ponownie ruszyły.
Natomiast w centrali firmy Dormakaba zmienia się kierownictwo. Zarząd firmy wybrał nowego dyrektora generalnego (CEO) – będzie nim Sabrina Soussan, która od 1 kwietnia przyszłego roku przejmie stanowisko po Riet Cadonau. Odchodzący dyrektor generalny, który jednocześnie pełni funkcję prezesa spółki (Chairman), skupi się tylko na pracy jako prezes. Poza tym zarząd wyznaczył Johna Liu na nowego członka zarządu, zastąpi on Rolfa Döringa.

Sabrina Soussan ma bogate doświadczenie menadżerskie zdobyte w branży mobilnej, budowlanej i motoryzacyjnej. Ostatnio zarządzała Siemens Mobility, pracowała także jako szef marketingu w Siemens Building Technologies w dziale automatyki budynku. Natomiast John Liu, proponowany na nowego członka zarządu, to obywatel Singapuru. Jest ekspertem w dziedzinie technologii cyfrowych, z dużą wiedzą na temat rynków azjatyckich.
Po zmianach w zarządzie widać, że Dormakaba kontynuuje swoją strategię inwestowania w rozwiązania cyfrowe i stawia na innowacyjne produkty.
Tagi
automatykaDormakabaJohn LiumobilnośćRiet CadonauSabrina SoussanSiemenssystemy kontroli dostepuzamkiZobacz również
Eko-Okna odpowiadają na publikację przewodniczącego związków zawodowych
Zarząd Eko-Okna S.A. wydał oświadczenie, w którym stanowczo dementuje zarzuty stawiane przez Dawida Brożka, przewodniczącego OM NSZZ Solidarność Silesia. Firma oskarża go o rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, które mają podważać zaufanie do pracodawcy i destabilizować sytuację wśród pracowników.
Fakro, Stollar i Wital wspierają lokalny sport, Drutex z nowym międzynarodowym sponsoringiem?
Zaledwie dwa tygodnie temu pisaliśmy o wsparciu, jakiego udzielają firmy z branży stolarki okienno-drzwiowej w rozwój sportu, a tymczasem w w ostatnich dniach o przedłużeniu umów sponsorskich poinformowały Fakro, Stollar i Wital. Ponadto dochodzą słuchy, że swoją ekspansję na europejskim rynku kontynuować ma Drutex.
Podziękowania właścicieli Eko-Okien
Mateusz i Katarzyna Kłosek, do których należy największy producent stolarki w Polsce - Eko-Okna, opublikowali krótkie oświadczenie z podziękowaniami.