Domel sięga po kolejne miliony z UE

Red.: |Data publikacji:

Łomżyński Domel podpisał właśnie umowę z marszałkiem województwa podlaskiego na dotację w wysokości 7,1 mln zł na wsparcie środkami unijnymi swojej nowej inwestycji. W ramach tego projektu już w przyszłym sezonie powstanie w Łomży najnowszy zakład produkcji ślusarki aluminiowej o powierzchni 2,5 tys. mkw. wraz z parkiem nowoczesnych linii produkcyjnych. Moce produkcyjne Domelu wzrosną znacząco, a zatrudnienie, które dzisiaj wynosi 250 pracowników, wzrośnie zaledwie o kilka procent.

Kazimierz Marian Kicun, prezes firmy Domel:

Jest to inwestycja od podstaw. Zostanie wybudowany nowoczesny zakład o powierzchni produkcyjnej około 2,5 tys. m. kw.. Zastosowane będą nowoczesne maszyny, które zaoszczędzą pracy ludziom, ale jednocześnie do obsługi tych maszyn będziemy potrzebowali wykwalifikowanej załogi.

W nowym zakładzie produkowana będzie nowoczesna ślusarka aluminiowa o nazwie MaxView o zwiększonej sztywności i większej powierzchni przeszklenia. Produkty przeznaczone będą przede wszystkim na eksport na rynki Europy Zachodniej i USA. Dzięki wysokiej kwocie dotacji powstanie nie tylko hala, ale też zakupione zostaną nowoczesne linie produkcyjne i specjalistyczne oprogramowanie. Innym założeniem projektu jest wdrożenie Wspólnotowego Systemu Ekozarządzania i Audytu EMAS oraz zasad marketingu ekologicznego.

Nie jest to pierwsza inwestycja Domelu dofinansowana ze środków unijnych. Poprzednio dofinansowano w ten sposób wdrożenie elektronicznego systemu B2B (w 2013 r.) oraz rozpoczęto produkcję okien i drzwi ENERGETIC SILENT w oparciu o opatentowaną uszczelkę wpuszczaną. W ramach tego drugiego projektu uzyskano dofinansowanie na ponad 5,5 mln zł na zakup m.in. automatów do zgrzewu bezwypływkowego.

Najnowsze plany inwestycyjne Domelu mają szansę umocnić pozycję firmy w czołówce polskich producentów stolarki pozwalając na realizację ambitnych planów wzrostowych. Rozmawialiśmy o nich na łamach miesięcznika Forum Branżowe z dyrektorem Pawłem Kicunem (na zdjęciu) pod koniec 2018 roku. Polecamy także tę lekturę.

Zobacz również

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Po kilkuletniej przerwie po raz szósty zostały wybrane najlepsze okna i drzwi w Polsce w konkursie TopTen Hacks 2022.

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System podliczył wyniki za trzy kwartały bieżącego roku. Firma odnotowała wzrost wartości sprzedaży o 39 proc.

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC podliczył wyniki za trzy kwartały. Spółka jednocześnie informuje, że popyt na szkło w Europie spada, co wymaga korekt w działalności.

1