Dobroplast uruchamia kolejną linię do okien!

Red.: RK |Data publikacji: 2019-12-12

W Starym Laskowcu ruszyła produkcja na nowej, w pełni zautomatyzowanej, linii okiennej. Jej uroczyste otwarcie i inauguracja odbyły się 10 grudnia z udziałem władz Dobroplastu.

Jak donosi lokalny portal Zambrowiacy.pl we wtorek 10 grudnia zjechali do Laskowca niemal wszyscy zambrowscy notable, by wziąć udział w uroczystości otworzenia najnowszej hali produkcyjnej Dobroplastu – hali 7E. Gospodarzem eventu był prezes zarządu tej firmy, pan Grzegorz Kowalski (na zdjęciu po lewej), który w trakcie tego wydarzenia powiedział:

Otwarcie sektora 7E to jest tak naprawdę nowy rozdział w historii tej firmy, to jest nowy budynek, nowa infrastruktura, nowe maszyny i nowe możliwości produkcyjne. Cieszymy się bardzo, że firma rozwija się a w ciągu ostatnich paru lat jest to już druga taka inwestycja. Pierwsza z nich to było otwarcie sektora 7D – również o zautomatyzowanej produkcji, nowoczesne maszyny i technologia (…) 2019 rok chcemy zakończyć otwarciem nowej hali i nowych maszyn, które są jeszcze bardziej automatyczne i nowoczesne niż z sektora 7D, dzięki czemu firma będzie mogła się rozwijać przez kilka kolejnych lat. To nie tylko rozwój i wzrost sprzedaży, ale również możliwość zatrudniania osób słabszych. Potrzebujemy dać możliwość pracy osobom, które nie dysponują walorami siły. Jest to sektor w którym mogą pracować, nie tylko silne osoby, ale także osoby słabsze i starsze, byle by tylko były w stanie obsługiwać nasze maszyny.

Przy okazji relacji z otwarcia nowej hali i nowej linii produkcyjnej z Starym Laskowcu portal Zambrowiacy.pl przypomniał historię Dobroplastu, która “rozpoczęła się w 2000 roku, kiedy Państwo Kaczyńscy rozpoczęli działalność. Następnie przez wiele lat rozwijali firmę technicznie i technologicznie. Wprowadzali własne profile okienne, okna dachowe i otworzono dział ekstruzji, w 2012 roku otworzono oddział w Lublinie a w 2013 pojawiła się Arbonia, producent stolarki otworowej, materiałów i maszyn służącym wyposażeniu domów. W 2017 przeprowadzono rebranding zamiast słynnych kwiatków z oknami wprowadzono nowoczesne logo. W 2017 roku otworzony został sektor 7D w którym wprowadzono bardzo nowoczesne maszyny. Pozwoliło to zwiększyć jakość produkowanych okien i wprowadzić nowe produkty na linie produkcyjne. Efektem tego było wprowadzenie w 2018 roku wprowadzenie systemu P-line, czyli nowej rodziny okien – popularnej w Polsce i za granicą.”

Portalowi zambrowiacy.pl dziękujemy za wspomnienie i za pomoc, Dobroplastowi gratulujemy nowej linii i polecamy się pamięci przy uruchamianiu kolejnej, a zaprzyjaźnionym serwisom branżowym polecamy ten temat uwadze.

fotografie: Krzysztof Dmochowski, zambrowiacy.pl

Zobacz również

Fimtec wyśle do Kornic nową generację maszyn

Fimtec wyśle do Kornic nową generację maszyn

Jak poinformowali nas przedstawiciele Fimtec Polska, firma podpisała kontrakt na dostarczenie do Eko-Okien pięciu robotów najnowszej generacji. Dostawca maszyn do produkcji stolarki i obróbki stali zalicza ubiegły rok do udanych pod względem przychodów.

Belgia ważnym rynkiem eksportowym polskiej stolarki

Belgia ważnym rynkiem eksportowym polskiej stolarki

Belgia jest czwartym co do wielkości rynkiem eksportowym dla polskiej stolarki. Jakie produkty są tutaj popularne? Jak tutejszy rynek radził sobie w pandemicznym 2020 roku? Dlaczego błędem jest wrzucanie rynków Beneluksu do jednego worka? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w szóstym odcinku podcastu “Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”.

Ruszyła platforma e-budownictwo do składania formularzy online

Ruszyła platforma e-budownictwo do składania formularzy online

Ruszyła właśnie platforma e-budownictwo, za pomocą której można złożyć elektronicznie  dokumenty związane z pracami budowlanymi.

1