Dobroplast uruchamia kolejną linię do okien!

Red.: RK |Data publikacji: 2019-12-12

W Starym Laskowcu ruszyła produkcja na nowej, w pełni zautomatyzowanej, linii okiennej. Jej uroczyste otwarcie i inauguracja odbyły się 10 grudnia z udziałem władz Dobroplastu.

Jak donosi lokalny portal Zambrowiacy.pl we wtorek 10 grudnia zjechali do Laskowca niemal wszyscy zambrowscy notable, by wziąć udział w uroczystości otworzenia najnowszej hali produkcyjnej Dobroplastu – hali 7E. Gospodarzem eventu był prezes zarządu tej firmy, pan Grzegorz Kowalski (na zdjęciu po lewej), który w trakcie tego wydarzenia powiedział:

Otwarcie sektora 7E to jest tak naprawdę nowy rozdział w historii tej firmy, to jest nowy budynek, nowa infrastruktura, nowe maszyny i nowe możliwości produkcyjne. Cieszymy się bardzo, że firma rozwija się a w ciągu ostatnich paru lat jest to już druga taka inwestycja. Pierwsza z nich to było otwarcie sektora 7D – również o zautomatyzowanej produkcji, nowoczesne maszyny i technologia (…) 2019 rok chcemy zakończyć otwarciem nowej hali i nowych maszyn, które są jeszcze bardziej automatyczne i nowoczesne niż z sektora 7D, dzięki czemu firma będzie mogła się rozwijać przez kilka kolejnych lat. To nie tylko rozwój i wzrost sprzedaży, ale również możliwość zatrudniania osób słabszych. Potrzebujemy dać możliwość pracy osobom, które nie dysponują walorami siły. Jest to sektor w którym mogą pracować, nie tylko silne osoby, ale także osoby słabsze i starsze, byle by tylko były w stanie obsługiwać nasze maszyny.

Przy okazji relacji z otwarcia nowej hali i nowej linii produkcyjnej z Starym Laskowcu portal Zambrowiacy.pl przypomniał historię Dobroplastu, która „rozpoczęła się w 2000 roku, kiedy Państwo Kaczyńscy rozpoczęli działalność. Następnie przez wiele lat rozwijali firmę technicznie i technologicznie. Wprowadzali własne profile okienne, okna dachowe i otworzono dział ekstruzji, w 2012 roku otworzono oddział w Lublinie a w 2013 pojawiła się Arbonia, producent stolarki otworowej, materiałów i maszyn służącym wyposażeniu domów. W 2017 przeprowadzono rebranding zamiast słynnych kwiatków z oknami wprowadzono nowoczesne logo. W 2017 roku otworzony został sektor 7D w którym wprowadzono bardzo nowoczesne maszyny. Pozwoliło to zwiększyć jakość produkowanych okien i wprowadzić nowe produkty na linie produkcyjne. Efektem tego było wprowadzenie w 2018 roku wprowadzenie systemu P-line, czyli nowej rodziny okien – popularnej w Polsce i za granicą.”

Portalowi zambrowiacy.pl dziękujemy za wspomnienie i za pomoc, Dobroplastowi gratulujemy nowej linii i polecamy się pamięci przy uruchamianiu kolejnej, a zaprzyjaźnionym serwisom branżowym polecamy ten temat uwadze.

fotografie: Krzysztof Dmochowski, zambrowiacy.pl

Zobacz również

Alufactory inwestuje w produkcję aluminium

Alufactory inwestuje w produkcję aluminium

Alufactory kupiło i zainstalowało nową linię do produkcji ślusarki aluminiowej. Firma dotychczas specjalizowała się w obróbce metali.

Rekordowe wyniki w Norsk Hydro

Rekordowe wyniki w Norsk Hydro

Norsk Hydro poinformował o wynikach ze sprzedaży z trzeciego kwartału. Wyniki spółki były rekordowe, jednak rynek aluminium jest trudny.

Szanse dla polskich producentów w Norwegii

Szanse dla polskich producentów w Norwegii

PAIH zachęca do aktywności polskich firm w Norwegii. Rynek budowlany będzie tam rósł, szczególnie segment remontowy.

1