Dobra koniunktura w firmie Pozbud

Autor: |Data publikacji:

Dobrą koniunkturę w budownictwie z pewnością odczuwa producent stolarki Pozbud. Firma właśnie podała do publicznej wiadomości wyniki ze sprzedaży z II kwartału tego roku.

Jedna z najważniejszych informacji, jakie prezentowane są co kwartał przez spółki, to wartość przychodów ze sprzedaży. Czytając raport, który przedstawiła firma Pozbud, można zauważyć, że te kwoty rosną. W okresie od stycznia do końca czerwca sprzedaż wyniosła 58,6 mln zł. W roku ubiegłym była to kwota 55 mln zł, co oznacza wzrost o 6,6 proc. Spółka działa w kilku segmentach budowlanych. Przede wszystkim jest producentem stolarki otworowej, ale również realizuje inwestycje w budownictwie infrastrukturalnym oraz budownictwie mieszkaniowym jako generalny wykonawca. Jeśli chodzi o przychody, to w 54 procentach pochodzą one ze sprzedaży stolarki otworowej, a pozostałe 46 z realizacji kontraktów budowlanych. Pozbud w najbliższej przyszłości zamierza rozwijać działalność na różnych polach, dlatego firma chce zwiększyć swoją aktywność jako deweloper w zakresie budownictwa mieszkaniowego. Zarząd spółki ocenił, że widzi duży potencjał w rozwoju tego segmentu działalności. Firma podała także jaką wielkość ze sprzedaży stanowi eksport. W omawianym okresie wyniósł on 5,6 mln zł, w roku ubiegłym była to kwota 6,1 mln zł. Okazuje się zatem, że wzrost przychodów Pozbud osiągnął na rodzimym, polskim rynku.

Zobacz również

Otwarcie salonu G-U Open Lab

Otwarcie salonu G-U Open Lab

G-U Polska zaprosiło 18 czerwca do swojej siedziby w Poznaniu licznych przedstawicieli branży: producentów, dystrybutorów oraz media, na uroczyste otwarcie showroomu G-U Open Lab.

R+T Innovation Award 2027: zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 11 września 2026 roku

R+T Innovation Award 2027: zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 11 września 2026 roku

R+T Innovation Award 2027: wystawcy targów R+T mogą zgłaszać swoje produkty do konkursu do 11 września 2026 roku.

Vitrintec wyda w tym roku 50 mln zł na inwestycje

Vitrintec wyda w tym roku 50 mln zł na inwestycje

Vitrintec planuje zwiększyć moce produkcyjne i zbuduje nową halę. Firma planuje kolejne inwestycje i zakup nowoczesnego parku maszynowego.