Dla Fenzi Group ubiegły rok był pełen wyzwań

Red.: |Data publikacji:

Fenzi podsumowało 2020 rok. To okres, w którym grupa musiała zmierzyć się z wieloma wyzwaniami i decydować o trudnych zmianach.

W 2020 r. największym wyzwaniem były zarządzony w wielu krajach na początku roku lockdown. Wymusił one adaptację do nowych warunków i zmianę dotychczasowych sposobów działania. W mijającym roku udało się jednak utrzymać ciągłość produkcji i zapewnić transport towarów do klientów. Bez przerw działały zakłady należące do Grupy, czyli Fenzi, Alu Pro, Rolltech i Tecglass. Na początku roku nie pracowały tylko fabryki w Chinach. Wstrzymana wtedy była działalność firm w całym kraju. Fenzi ocenia, że generalnie sytuacja w branży szklanej, do której Grupa dostarcza swoje komponenty, jest zdrowa. Jednak trudno powiedzieć jak sytuacja będzie wyglądać w najbliższej przyszłości.

Alessandro Fenzi zauważa:

Jest za wcześnie na wyciąganie wniosków o pandemii. Jesteśmy zaangażowani w maraton, który z pewnością nie przekroczy linii mety przed końcem 2021 roku. Możemy tylko mieć nadzieję, że rok 2021 będzie pierwszym rokiem po epidemii, ale nie mamy wątpliwości, że będzie on dla nas bardzo ważny – będziemy obchodzić 80. rocznicę założenia naszej firmy.

Fenzi Group ma swoje placówki we Włoszech, Argentynie, Chinach, Korei Południowej, Kanadzie, Belgii, Rosji, Danii, a także w Polsce. W naszym kraju Grupa jest reprezentowana przez Fenzi Polska z Jaworzna i Alu Pro z Opola. Około 85 proc. obrotów Fenzi Group stanowi eksport. Włoska organizacja Machines Italia podaje, że średnio roczne obroty Grupy to wynik ok. 220 mln euro.

Zobacz również

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro boleśnie odczuwa spadek koniunktury na rynku budowlanym. Mniejsza ilość zamówień powoduje, że firma nie ma obecnie pracy dla wszystkich pracowników.

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

Jak poinformowała nas firma Sun Winner, w okresie letnim znacznie zwiększyła się dynamika hurtowej sprzedaży pergoli. Przedsiębiorstwo z Łomży zakłada, że w tym roku uda mu się znacznie poprawić wyniki w porównaniu z sezonem 2021.

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

W ostatnim tygodniu naszego konkursu Mecenas Sportu na fotelu absolutnego lidera rozsiadł się zawierciański klub siatkówki Aluronu. Kibice tej drużyny oddali niemal 3 700 głosów.

1