DFM Doors zwiększy moce produkcyjne

Autor: |Data publikacji:

DFM Doors inwestuje w produkcję bram ppoż. Mercor, właściciel tej marki  podsumował także inne segmenty działalności.

Należąca do Mercora firma DFM Doors od początku 2022 r. wytwarza bramy przeciwpożarowe. Obecnie zakład pracuje nad zwiększeniem mocy produkcyjnej i planuje na początku 2023 r. uruchomić drugą linię w swoim zakładzie w Opolu. Bramy przeciwpożarowe przesuwne są wykonane w klasach EI 60, 90 i 120. Firma na początku działalności produkowała różnego typu drzwi ppoż.

Grupa Mercor podsumowała półrocze działalności – to okres od kwietnia do września 2022 r. W tym czasie zarówno wartość zamówień, jak i sprzedaży wyniosły 302 mln zł. Z kolei wzrost sprzedaży w stosunku do poprzedniego sezonu był na poziomie 30 proc. Mercor przyznaje, że produkty, które dostarcza na inwestycje, są zamawiane na końcu procesu budowlanego, dlatego różne wahania na rynku dochodzą do firmy z dużym opóźnieniem. Jednak spółka również mówi o wypełnionym portfelu zamówień na najbliższe miesiące, co pozwala bezpiecznie planować kolejne dwa kwartały działalności. Szczegółowo na temat wyników pisaliśmy już TUTAJ.

Produkcja w DFM Doors.

Spółka działa również na polu poprawy efektywności energetycznej i obniżenia śladu węglowego poprzez korzystanie m.in. z OZE. W zakładzie w Cieplewie zainstalowana jest farma fotowoltaiczna o mocy 1 MW. Kolejne farmy znajdują się w zakładzie w Gdańsku i w Płocku (obie o mocy po 50 kW). Spółka przyznaje, że rosną koszty działalności, ale jednocześnie stara się utrzymywać dyscyplinę kosztową.

Firma stale pracuje również nad poszerzeniem rynków zbytu. W omawianym półroczu udało się zrealizować na przykład zamówienie w Nowej Zelandii. Mercor ma nadzieję, że będzie to początek większej sprzedaży na ten rynek. Z kolei w przypadku spółki w Rosji od dnia wybuchu wojny zakończono z nią wymianę handlową. Rosyjski Mercor zaopatruje się na rodzimym rynku w komponenty do produkcji, a sprzedaż prowadzi w Rosji.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1