Deceuninck z dużym wzrostem w I półroczu

Red.: |Data publikacji:

Deceuninck w I półroczu zanotował duży wzrost przychodów, są one wyższe o niecałe 40 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Deceuninck wstępnie podliczył wyniki ze sprzedaży z pierwszego półrocza tego roku. Wynika z nich, że od stycznia do końca czerwca sprzedaż wyniosła 404 mln euro. W roku ubiegłym, w analogicznym okresie sprzedaż wyniosła 289 mln euro, co oznacza obecnie wzrost o 39,8 proc. To półrocze jest także lepsze pod kątem sprzedaży w porównaniu do 2019 r. Wówczas przychody wyniosły 312 mln euro.

Główne czynniki wpływające na wzrost, który firma notowała na wszystkich rynkach, to zwiększony popyt na stolarkę na rynku mieszkaniowym. Ponadto Deceuninck podnosił także ceny swoich produktów ze względu na rosnące koszty zakupu surowców do produkcji. Producent systemów okiennych spodziewa się, że w drugiej połowie roku sytuacja na rynku będzie podobna, jak na początku roku, bo wpływać na nią będą podobne czynniki. Dane opublikowane przez belgijską spółkę są wstępne i nie poddane audytowi. Pełny raport z danymi z półrocza dostępny będzie w połowie sierpnia.

Zobacz również

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

W całych Niemczech w 2023 roku sprzedano o 1,5 mln mniej jednostek okiennych. Jednak dwa kraje związkowe odnotowały wzrost.

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

W zakończonym właśnie roku Hydro odnotowało spadek przychodów ze sprzedaży, a także zysków. Na ten wynik wpłynął m.in. spadek cen aluminium.

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Handlowcy widzą niewielką poprawę, jeśli chodzi o sprzedaż okien. Dużo klientów korzysta z dofinansowania z programu "Czyste Powietrze".

1