Deceuninck z dużym wzrostem w I półroczu

Red.: MR |Data publikacji: 2021-07-14

Deceuninck w I półroczu zanotował duży wzrost przychodów, są one wyższe o niecałe 40 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Deceuninck wstępnie podliczył wyniki ze sprzedaży z pierwszego półrocza tego roku. Wynika z nich, że od stycznia do końca czerwca sprzedaż wyniosła 404 mln euro. W roku ubiegłym, w analogicznym okresie sprzedaż wyniosła 289 mln euro, co oznacza obecnie wzrost o 39,8 proc. To półrocze jest także lepsze pod kątem sprzedaży w porównaniu do 2019 r. Wówczas przychody wyniosły 312 mln euro.

Główne czynniki wpływające na wzrost, który firma notowała na wszystkich rynkach, to zwiększony popyt na stolarkę na rynku mieszkaniowym. Ponadto Deceuninck podnosił także ceny swoich produktów ze względu na rosnące koszty zakupu surowców do produkcji. Producent systemów okiennych spodziewa się, że w drugiej połowie roku sytuacja na rynku będzie podobna, jak na początku roku, bo wpływać na nią będą podobne czynniki. Dane opublikowane przez belgijską spółkę są wstępne i nie poddane audytowi. Pełny raport z danymi z półrocza dostępny będzie w połowie sierpnia.

Zobacz również

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Otrzymaliśmy właśnie informację o starcie nowej inwestycji tej firmy pod Radomiem. W Wośnikach ruszyła budowa budynku magazynowego wraz zapleczem technicznym dla radomskiej fabryki Erkado.

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Rynek drzwi wewnętrznych w Niemczech znacznie wzrósł w ubiegłym roku. Jednak według danych Branchenradar.com, wzrosty pochodziły wyłącznie z sektora mieszkaniowego. Ten rok będzie jeszcze lepszy.

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Włosi planują do końca roku duża wymianę okien i drzwi. Około 20 na 100 Włochów planuje przeprowadzić wymianę stolarki w swoich domach.

1