Deceuninck z dużym wzrostem w I półroczu

Red.: |Data publikacji:

Deceuninck w I półroczu zanotował duży wzrost przychodów, są one wyższe o niecałe 40 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Deceuninck wstępnie podliczył wyniki ze sprzedaży z pierwszego półrocza tego roku. Wynika z nich, że od stycznia do końca czerwca sprzedaż wyniosła 404 mln euro. W roku ubiegłym, w analogicznym okresie sprzedaż wyniosła 289 mln euro, co oznacza obecnie wzrost o 39,8 proc. To półrocze jest także lepsze pod kątem sprzedaży w porównaniu do 2019 r. Wówczas przychody wyniosły 312 mln euro.

Główne czynniki wpływające na wzrost, który firma notowała na wszystkich rynkach, to zwiększony popyt na stolarkę na rynku mieszkaniowym. Ponadto Deceuninck podnosił także ceny swoich produktów ze względu na rosnące koszty zakupu surowców do produkcji. Producent systemów okiennych spodziewa się, że w drugiej połowie roku sytuacja na rynku będzie podobna, jak na początku roku, bo wpływać na nią będą podobne czynniki. Dane opublikowane przez belgijską spółkę są wstępne i nie poddane audytowi. Pełny raport z danymi z półrocza dostępny będzie w połowie sierpnia.

Zobacz również

Najwięksi producenci stolarki w USA

Najwięksi producenci stolarki w USA

W tym sezonie polska branża stolarki znacznie poprawiła swoje wyniki eksportowe na amerykańskim rynku, a ten ma ogromny potencjał. Może o tym świadczyć liczny „klub miliarderów” wśród tamtejszych producentów.

Dobre półrocze w Fart Produkt

Dobre półrocze w Fart Produkt

Fart Produkt minione półrocze zalicza do udanych. Dobre wyniki udało się osiągnąć m.in. dzięki wprowadzeniu nowych produktów do oferty.

Małkowski-Martech wycofuje się z NewConnect

Małkowski-Martech wycofuje się z NewConnect

Małkowski-Martech podsumował wyniki za drugi kwartał. Spółka odnotowała wzrost wartości przychodów, wyższe są także koszty. Podjęła też kroki, by wycofać się z rynku NewConnect.

1