Deceuninck z dużym wzrostem w I półroczu

Red.: |Data publikacji:

Deceuninck w I półroczu zanotował duży wzrost przychodów, są one wyższe o niecałe 40 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Deceuninck wstępnie podliczył wyniki ze sprzedaży z pierwszego półrocza tego roku. Wynika z nich, że od stycznia do końca czerwca sprzedaż wyniosła 404 mln euro. W roku ubiegłym, w analogicznym okresie sprzedaż wyniosła 289 mln euro, co oznacza obecnie wzrost o 39,8 proc. To półrocze jest także lepsze pod kątem sprzedaży w porównaniu do 2019 r. Wówczas przychody wyniosły 312 mln euro.

Główne czynniki wpływające na wzrost, który firma notowała na wszystkich rynkach, to zwiększony popyt na stolarkę na rynku mieszkaniowym. Ponadto Deceuninck podnosił także ceny swoich produktów ze względu na rosnące koszty zakupu surowców do produkcji. Producent systemów okiennych spodziewa się, że w drugiej połowie roku sytuacja na rynku będzie podobna, jak na początku roku, bo wpływać na nią będą podobne czynniki. Dane opublikowane przez belgijską spółkę są wstępne i nie poddane audytowi. Pełny raport z danymi z półrocza dostępny będzie w połowie sierpnia.

Zobacz również

Rekordowo wysoka sprzedaż w Assa Abloy

Rekordowo wysoka sprzedaż w Assa Abloy

Assa Abloy podliczyła wyniki za czwarty kwartał ubiegłego roku oraz za cały poprzedni sezon. Sprzedaż wzrosła o 27 proc. w porównaniu do 2021 r. i wyniosła ponad 120 mld koron.

Ponad połowa inwestorów nie słyszała o dotacjach na okna

Ponad połowa inwestorów nie słyszała o dotacjach na okna

Wedlug najnowszego badania CAB wśród Polaków, którzy kupili w roku 2022 okna na wymianę starych, zaledwie 13 proc. skorzystało z możliwości dofinansowania dotacjami z programu Czyste Powietrze.

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

1