Deceuninck w marcu tego roku ogłosił całkowite przejęcie So Easy System. Tym samym producent profili aluminiowych (marka Decalu) jest w 100 proc. własnością belgijskiego systemodawcy.
Profile aluminiowe w ofercie firmy Deceuninck
Deceuninck niedawno sfinalizował całkowitą akwizycję So Easy System. Do tej pory Grupa dysponowała 50 proc. udziałów we wspólnym przedsięwzięciu So Easy Holding z Belgii. Jak podaje, przejęcie wpisuje się w jej strategię, której celem jest włączenie profili aluminiowych do oferty systemów okiennych.

Informacja o stronach transakcji
Początki Grupy Deceuninck sięgają 1937 roku. W latach 60. ub. wieku Grupa zajęła się wytłaczaniem granulatu z PCW do produkcji profili dla przemysłu budowlanego. W latach 90. otworzyła biura sprzedaży i lokalne magazyny w Polsce i Czechach. Wyniki sprzedaży Grupy roku 2024 zmniejszyły się o 4,5 proc. w stosunku do roku 2023. Stanowi to kwotę 827 mln euro.

So Easy System istnieje od 2008 roku i stanowi część belgijskiej firmy So Easy Holding. W latach 2008-2018 prowadziła działalność pod marką Blyweert Aluminium. Jej założycielem i właścicielem był Peter Blijweert. W 2019 r. Holding podpisał umowę joint-venture z Deceuninckiem. Systemodawca profili z PCW stał się więc właścicielem 50 proc. akcji. W tym samym roku powstała też spółka Decalu Solutions, a jej profile aluminiowe dołączyły do oferty handlowej Deceunincka.
Obecnie Decalu zarządzane przez Petera Blijweerta generuje roczny obrót w wysokości 16,4 mln euro. Jej siedziba, zakład produkcyjny oraz centrum badawczo-rozwojowe zlokalizowane są w Czosnowie. Peter Blijweert był założycielem i właścicielem Blyweert Aluminium.
Czekamy na komentarz firm.
Zobacz również
Deceuninck przedstawił raport finansowy za rok 2024
Raport finansowy Grupy Deceuninck wskazuje na spadek sprzedaży. Pomimo to w roku 2024 zysk netto wzrósł.
Hella opublikowała raport finansowy za 2024 r.
Raport finansowy opublikowany przez firmę Hella prezentuje wyniki osiągnięte w roku 2024. Producent systemów przeciwsłonecznych przekroczył wielkość sprzedaży sprzed pandemii COVID.
Rynek elektronicznych zamków do drzwi – prognoza do 2034 r.
Rynek elektronicznych zamków do drzwi ma notować coroczne wzrosty. W dłuższej perspektywie globalny popyt spowoduje wypracowanie przez ten segment rynku kwoty 8,09 mld dol.