Deceuninck optymalizuje produkcję i logistykę

Red.: |Data publikacji:

Belgijska Grupa Deceuninck ogłosiła 14 listopada, że kończy działalność produkcyjną w Bogen i logistyczną w Hunderdorf. Plan zakłada przeniesienie produkcji z Bogen do innych zakładów grupy.

Siedziba firmy Deceuninck w Bogen.

Zamykając niemieckie lokalizacje, firma chce zoptymalizować produkcję oraz logistykę w Europie. Efektem ma być stworzenie podstaw dla zrównoważonego wzrostu, usprawnienie rozwoju biznesu i zapewnienie niezawodności dostaw. Ponadto chodzi o zmniejszenie istniejącej nadwyżki mocy produkcyjnych. Jak zapewnia Deceuninck, restrukturyzacja nie będzie miała negatywnego wpływu na klientów niemieckich i międzynarodowych. W przyszłości obsługa klienta będzie nadal gwarantowana przez lokalne zespoły ds. sprzedaży, marketingu i technologii.

Grupa produkuje systemy profili do okien i drzwi, system okładzin tarasowych, elewacyjnych i dachowych w 90 krajach. Zatrudnia ok. 3700 osób, a siedziba w Bogen została założona ponad 60 lat temu.

W związku ze wspomnianymi zmianami pracę straci 230 osób.

Zmiany te nie mają wpływu na funkcjonowanie Deceuninck Poland.

Zobacz również

Globalny rynek systemów fasadowych z tendencją wzrostową

Globalny rynek systemów fasadowych z tendencją wzrostową

Wartość globalnego rynku systemów fasadowych ma w 2033 roku wynieść 630 mld dol, przy rocznym wzroście na poziomie 5,8 proc.

Eko-Okna i Classen zapłaciły miliony podatku CIT

Eko-Okna i Classen zapłaciły miliony podatku CIT

Eko-Okna i Classen należą do największych firm w regionie i jednocześnie największych podatników. Firmy zapłaciły CIT liczony w milionach.

NSG notuje wzrost przychodów

NSG notuje wzrost przychodów

NSG podliczył półrocze swojego roku finansowego. Spółka odnotowała wzrost sprzedaży, także w segmencie szkła architektonicznego.

1