Deceuninck korzysta ze wzrostu na Wyspach

Red.: AK |Data publikacji: 2020-08-21

Producenci i sprzedawcy okien i drzwi w Wielkiej Brytanii nadal mają się świetnie. Jednocześnie branża z uwagą śledzi wdrażanie Green Homes Grant, rządowego programu, który ma na celu wspieranie właścicieli nieruchomości w zwiększaniu termoizolacji budynków.

Według raportu Business Pilot Barometer, który oferuje comiesięczną analizę kluczowych trendów definiujących sprzedaż okien i drzwi w Wielkiej Brytanii, średnia sprzedaż w lipcu tego roku była niższa o 3 proc. od tej, którą odnotowano w czerwcu, jednak, jak podkreślają autorzy raportu, należy przy tym wziąć pod uwagę 46 proc. wzrost sprzedaży zanotowany właśnie w czerwcu.

Jak twierdzą autorzy raportu, skok popytu, który branża zaobserwowała od czasu złagodzenia blokady, jest zjawiskiem nieoczekiwanym i nietypowym, a co za tym idzie, nierealistyczne byłoby oczekiwanie, że te poziomy sprzedaży utrzymają się w dłuższej perspektywie. Uważają, że na rekordowe wyniki wpływ ma nie tylko związana z pandemią zwiększona ilość remontów, ale także wznowienie projektów i planów wstrzymanych na czas lockdownu.

Deceuninck wymieniany jest w brytyjskich mediach branżowych jako jeden z przykładów imponujących lipcowych wzrostów. Lipiec 2020 przyniósł im o 31,9 proc. więcej zysku niż lipiec ubiegłego roku. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, szczególnym wzrostem zainteresowania cieszą się bardziej wyszukane, designerskie produkty takie jak naśladujące tradycyjną, drewnianą brytyjską stolarkę okienną Heritage Flush Window, drzwi tarasowe z wyższej półki czy kolorowe ramy okienne.

Mieszane są opinie rynku dotyczące ruszającego właśnie Green Homes Grant, a wielu producentów głośno wyraża swoje rozczarowanie ogłoszonymi przez rząd wytycznymi. Jednocześnie, jak twierdzi wielu analityków, jeśli program spowoduje zwiększony ruch w branży to najprawdopodobniej będzie on dotyczył sprzedaży stolarki drzwiowej, nie wpływając zbytnio na sprzedaż okien. Jednak jego rzeczywisty wpływ na rynek będzie można ocenić dopiero za kilka miesięcy.

Zobacz również

Niewymuszony optymizm producentów okien

Niewymuszony optymizm producentów okien

Są firmy, które nie tylko nie narzekają, ale wręcz z wielkim optymizmem inwestują w nowe maszyny i linie produkcyjne. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca dotarło do nas kilkanaście takich informacji. Przedstawiamy niektóre z nich.

Najlepsze wpisy z Pressroomu

Najlepsze wpisy z Pressroomu

Przedstawiamy subiektywną listę najciekawszych wieści z firm, które opublikowaliśmy w ostatnim czasie. Jednocześnie zapraszamy do lektury całego działu Pressroom, w którym można odkryć jeszcze więcej ciekawych treści.

Jak klienci indywidualni w Polsce kupują okna?

Jak klienci indywidualni w Polsce kupują okna?

Centrum Analiz Branżowych przygotowało nowy raport, który sprawdza, jak Polacy kupują okna. Analizie poddano ścieżki zakupowe inwestorów indywidualnych, od pojawienia się potrzeby, aż po wrażenia po zakupie.

1