Deceuninck będzie inwestował w ekologiczne rozwiązania

Red.: |Data publikacji:

Deceuninck inwestuje w zrównoważony rozwój. Firma otrzymała kredyt przeznaczony na m.in. rozwiązania ekologiczne.

Deceuninck w Belgii otrzymał kredyt odnawialny na pięć lat w wysokości 120 mln euro. Firma planuje przeznaczyć te pieniądze na cele korporacyjne, w tym refinansowanie niektórych długów, ale przede wszystkim na inwestycje w zrównoważony rozwój. Deceuninck podaje, że rozwijane będą działania w kierunku zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych oraz zwiększenia ilości materiału poddawanego recyklingowi w zakładzie produkcyjnym w Diksmuide w Belgii. Firma będzie też pracowała nad poprawą bezpieczeństwa pracy. Dokumenty kredytowe zostały podpisane 19 stycznia.

Deceuninck dużą wagę przykłada do działań proekologicznych oraz do budowania wizerunku profili okienno-drzwiowych z PCW jako zrównoważonego rozwiązania. Na ten temat mówił Bruno Humblet, CEO Deceuninck w obszernym wywiadzie, który można przeczytać TUTAJ.

Nowe źródło finansowania inwestycji ekologicznych w Deceuninck podsumował Bruno Humblet:

Deceuninck zobowiązał się do realizacji bardzo ambitnych celów w zakresie emisji gazów cieplarnianych. Ten nowy instrument kredytowy umożliwi firmie Deceuninck dokonanie inwestycji niezbędnych do realizacji tych celów i dalsze zajmowanie pozycji lidera w zakresie ograniczania emisji CO2 na świecie. Ponadto nadal staramy się projektować i wytwarzać produkty spełniające najwyższe standardy w zakresie izolacji, pomagając konsumentom znacznie ograniczyć zużycie energii.

 

Zobacz również

Szwajcarski rynek się kurczy

Szwajcarski rynek się kurczy

Z podsumowania szwajcarskiego rynku stolarki za 2022 rok wynika, że od kilku lat regularnie spada produkcja okien w tym kraju. Pocieszeniem może być fakt, że stolarka drewniana i ślusarka aluminiowa notują rekordowe wyniki.

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych będzie notował spadki popytu. W najbliższych latach wzrost wolumenu sprzedaży będzie maksymalnie na 1,7 proc.

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Jak wynika z danych zebranych przez instytut badań rynku Branchenradar.com, rynek zewnętrznych drzwi wejściowych w Niemczech w 2022 roku urósł, ale nie za sprawą wzrostu popytu.

1